Hiller: Példátlan, hogy a leendő felvételizőknek fogalmuk sincs semmiről
Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter expozéjával megkezdődött november 30-án az új felsőoktatási törvény vitája a parlamentben. Magyar állami ösztöndíjjal, részösztöndíjjal, és önköltséges formában folytathatják a jövőben tanulmányaikat a felsőoktatási hallgatók - ismertette a javaslat egy részletét a miniszter. A tárcavezető expozéjában szólt arról is, hogy a beiratkozás előtt a kormány által kidolgozott feltételekkel hallgatói szerződést kell majd kötni.
Hiller szerint nem lehet várni a részletekkel
"Példátlan, hogy néhány hónappal a jelentkezés határideje előtt a leendő felvételizőknek fogalmuk sincs, hogy melyik intézmény melyik szakjára jelentkezve mennyit kell majd fizetniük, milyen mértékben pályázhatnak államilag finanszírozott helyekre. Arra hivatkoznak, hogy majd január közepén vagy második felében megtudják a hallgatójelöltek a részleteket" - mondta Hiller István volt oktatási és kulturális miniszter arról, hogy a felvételi tájékoztatóban a felsőoktatási törvény változásai miatt a hivatalos felvételi tájékoztatóban sem a térítések összege, sem az államilag támogatott hallgatók által kötendő szerződés feltételei nem szerepelnek majd. Szerinte a jelentkezési határidőt (február közepe) nem lehet elcsúsztatni, mert akkor a teljes 2012-es felvételi veszélybe kerül.
Esztergomról és a köznevelési törvényről is vitáznak
A felsőokttaási törvényen kívül tárgyalja továbbá az Országgyűlés az Esztergom egyes intézményeinek állami átvételéről szóló kormánypárti előterjesztést, de emellett sor kerülhet a köznevelési törvényhez benyújtott több mint háromszáz módosító javaslat ismertetésére is. Mivel utóbbiról este kezdenek tárgyalni a politikusok, várhatóan éjszakába nyúlik a javaslat.
MTI/Index/eduline.hu/edupress.hu
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a Hard HR A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Pályázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Egy civil kezdeményezés szerint július 8. a jövőben hivatalos nemzeti ünneppé, akár munkaszüneti nappá is válhatna a Rákóczi-szabadságharc... Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint az Egyesült Királyságban 6,1 millió olyan vezetői pozícióban lévő munkavállaló van, akik nincsenek felkészülve a... Teljes cikk
Egy korábbi rendőrségi dolgozó súlyos fegyelmi eljárás alá került, miután kiderült, hogy furfangos módszerrel szimulálta a folyamatos online... Teljes cikk
- Fiatal álláskeresők: valóban optimisták? 2 hete
- Amit az egyetem után senki nem mond el – álláskeresés a gyakorlatban 1 hónapja
- Március 31-től életbe lép az új felnőttképzési szabályozás: Igen-Yes-Ja 1 hónapja
- Visszakövetelhető a munkabér tanulmányi szerződés megszegése esetén? 1 hónapja
- Megéri még diplomát szerezni? Kiderült, miért nem fizetik meg a tanulást 2 hónapja
- Felvételi rekord 2026: ezt a 10 szakot rohamozzák a legtöbben 2 hónapja
- Mit tehetnek az egyetemek a hallgatók munkaerőpiaci készségeinek fejlesztése érdekében - HR szemszögből? 2 hónapja
- Elutasítod a MI képzést? Akár az állásod bánhatja! Kötelezni vagy ösztönözni kell a munkavállalót? 2 hónapja
- Törvénybe írják a heti két nap home office-t – sok dolgozó élete változhat meg 2 hónapja
- Így próbálják több nő felé nyitni a techvilágot – ösztöndíjat kaptak a fiatal tehetségek 2 hónapja
- A jövő munkavállalói már most elveszítik a fókuszt? Megszólaltak az egyetemi oktatók 2 hónapja

Amikor a HR ég ki: miért hagyják el a szakemberek a pályát?