Idén mintegy 650 milliárd forint jut a humánpályázatokra
A szakágazati stratégiák alapján az idén mintegy 650 milliárd forint keretre jelennek meg humánfejlesztési pályázatok az Új Széchenyi Tervben - mondta Palicz Tamás, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) Humán Erőforrás Programok (HEP) irányító hatósága főigazgatója az MTI-nek.
Ismertette: a pályázatok között a mikro- és kisvállalkozások munkahelyi képzésére szóló kiírások során a 7,8 milliárd forint keretből az idén 2,5 milliárd forintot hirdettek meg. A konstrukció új abban a tekintetben, hogy az Új Széchenyi Terv gazdaságfejlesztési pályázatain nyertesek igényelhetnek képzést a projektjük megvalósításához - mondta Palicz Tamás.
A főigazgató kiemelte: a közoktatás területén még ebben az évben többek között új tartalomfejlesztésekre, intézményi működések, hálózatok kialakítására, tehetséggondozásra, vagy a sajátos nevelési igényű gyerekek integrációjának elősegítésére jelennek meg pályázatok. Az egészségügy területén az intézményi rendszer infrastrukturális fejlesztése mellett képzésre, illetve az új ellátó rendszerből adódó feladatok ellátására, emellett foglalkoztatásra várható kiírás.
A szociális kérdések témakörében a különböző hátrányos helyzetű társadalmi csoportok sikeres munka-erőpiaci esélyeinek növelésére, az elemi rehabilitációs szolgáltatások fejlesztésére, az önkéntesség elterjesztésére lehet majd pályázni, például a szociális feladatok ellátására kevésbé alkalmas bentlakásos intézmények korszerűsítésére és kiváltására 15 milliárd forint áll rendelkezésre - sorolta fel a lehetőségeket a főigazgató.
Palicz Tamás hangsúlyozta, hogy humánfejlesztésekre európai uniós és a hozzákapcsolódó hazai forrásból 2007-2013. között Magyarország számára 1.734 milliárd forint keret áll rendelkezésre, amelyből a még felhasználható összeg a Társadalmi Megújulás Operatív Programban (TÁMOP) 619 milliárd forint, a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Programban (TIOP) 159 milliárd forint.
A TÁMOP 1.147 milliárd forintos hét éves keretéből 528 milliárd forintot már meghirdettek és 437 milliárd forintot lekötöttek, a felhasználásról 421 milliárd forint értékben szerződést kötöttek, ebből számlák alapján 171 milliárd forintot a nyerteseknek ki is fizettek.
A TIOP 587 milliárd forintos hét évre szóló keretéből eddig 428 milliárd forintra jelentek meg pályázatok. Eddig 390 milliárd forint felhasználásáról született támogatói döntés, és 327 milliárd forintra kötöttek szerződést a projektgazdával, 87 milliárd forintot pedig már kifizetettek - közölte Palicz Tamás főigazgató.
- 2025.09.25recruiTECH BLUE konferencia A BLUE konferencia azoknak a kékgalléros toborzásban és foglalkoztatásban érintett HR vezetőknek, toborzási szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a céljaikért a munkaerőpiacon. Gyere el és tanuljuk, fejlődjünk közösen!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Ősztől új pályázat segíti a munkakörülmények fejlesztését, 4,5 milliárd forint jut a hazai kkv-k támogatására - közölte a Nemzetgazdasági... Teljes cikk
Elindult a nevezés Az Év Szakembere 2025 díjra. A Mapei által alapított szakmai elismerés célja, hogy reflektorfénybe kerüljenek a kiemelkedő munkát... Teljes cikk
Péntektől lehet pályázni vidéki településeken működő munkahelyi bölcsődék létrehozására - közölte a Kulturális és Innovációs... Teljes cikk
- Új gazdaságpolitikai akciótervet jelentettek be a vállalkozások erősítéséért 7 hónapja
- Íme a gazdaságpolitikai akcióterv: 1400 milliárd forint jut a vállalkozásoknak 9 hónapja
- A Wizz Airrel együttműködve pilótaképzést indít a Széchenyi István Egyetem 11 hónapja
- Fiatal nemzetközi hallgatók próbálhatták ki magukat a Széchenyi István Egyetem nyári képzésén 12 hónapja
- Cseh agrárvállalattal kötött stratégiai megállapodást a Széchenyi István Egyetem 1 éve
- Továbbra is intenzív a SZÉP-kártya felhasználása 1 éve
- Meghirdették Az Év Széchenyi Vállalkozása 2024 Díj pályázatot 1 éve
- Zalaegerszegen tart pályaorientációs napot a HUMDA 1 éve
- 5 milliárd forintnyi alvó pénz van a SZÉP-kártyákon 1 éve
- Hatályos a kollektív szerződésünk? - Egy probléma, amire kevés figyelem vetül 1 éve
- Duplájára emelkedik a Széchenyi Mikrohitel MAX+ összege 1 éve