Így jelentkezhet önkéntesnek a gátakra
A dunai gátakon még mindig várják önkéntesek jelentkezését. Homokzsáktöltés és élelmezési felatatok is választhatók. A HR Portal összegyűjtötte, hol és hogyan lehet önkéntesnek jelentkezni. Vasárnap várhatóan rekordmagasságon tetőzik a Duna Budapestnél, így hatalmas az árvízi készültség.
Petróczi Tímea tűzoltó őrnagy, a katasztrófavédelem szóvivője elmondta, hogy az önkéntesek a saját igényeikhez, rugalmasan igazíthatják a munkaóráikat: addig maradnak, amíg bírják, amíg ráérnek. A munkák a nap 24 órájában folynak, a hivatalos állomány folyamatosan kint van a gátakon.
A szóvivő hangsúlyozta, hogy mindenképpen telefonáljon az egyik megadott számra, aki csatlakozna, hogy pontos eligazítást kaphasson a munka helyszínéről és a szervezők is informáltak legyenek a rendelkezésre álló munkaerőről.
Várnak jelentkezőket a homokzsákok töltése mellett az élelmezést biztosító logisztikai sátrakba is. Szendvicskészítésben, ételosztásban segédkezhetnek az önkéntesek.
Az önkéntesek figyeljenek, hogy a változékony időjárásnak megfelelően öltözzenek és strapabíró cipőben induljanak a munkára.
Azt mindenkinek magának kell felmérnie, hogy fizikailag milyen megterhelést bír.
Így jelentkezzen
A Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóságnál jelenleg már csak vasárnapra keresnek önkénteseket. A műszakok kétórásak, 8-18 óra között tartanak a 22. kerületi Növény utcában.
A 13. kerületi Népfürdő utcához, a Dagály fürdőhöz itt lehet jelentkezni.
Az ehhez közeli, 13. kerületi ELMŰ sporttelephez itt.
A fővárosiak a 06-20-250-3891, 06-20-283-2618, 06-20-282-3541 vagy a 06-20-250-3492 telefonszámokon érdeklődjenek.
A győri katasztrófavédelem szombatra keres segítséget. Szintén online regisztrációt kérnek. Érdeklődni a 06-96-515-729 vagy a 06-96-529-539 számon lehet.
Komárom-Esztergom megyébe itt lehet regisztrálni, telefonszámuk: 06-34-512-079.
Pest megyében már minden műszak megtelt , online regisztrálni, érdeklődni azonban még érdemes lehet a 06-1-469-4454 számon.
Fejérben szombattól szerdáig számítanak az önkéntesekre, telefon: 06-22-507-681.
Bács-Kiskunban holnap reggel nyolc órára lehet regisztrálni Bajára a Nagy-Pandúr szigetre, telefonszámuk 06-20/213-6667
Tolna megyében azokat várják, akik a jövő héten érnek rá segíteni, telefonszámuk 06-74-510-490
Baranyában mától egészen a jövő hét végéig várják az önkénteseket. Itt nem adtak meg saját telefonszámot, a 06-80-200-067-es zöld számot érdemes hívni.
Magyar Vöröskeresz
A Magyar Vöröskeresztnél a budapesti munkálatokra már olyan jelentős számú önkéntes jelentkezett, hogy továbbiakat nem keresnek. A szervezést a katasztrófavédelem koordinálja, így a Vöröskereszt is hozzájuk irányítja a jelentkezőket.
Ingyenesen adhatnak fel hirdetést az önkéntest keresők
A Workania állásportál ingyenesen teszi közzé az önkénteseket kereső hirdetéseket. Ha településének segítségre van szüksége, a [email protected] várják a hirdetését.
Az aktuális, országos felhívások itt találhatóak.
Állatvédelem
Akinek állata elhelyezésében van szüksége segítségre, az a Facebook Árvíz - állatvédelmi összefogás nevű csoportjában kereshet befogadót.
Megható, példátlan összefogás
Petróczi Tímea elmondta, példátlan összefogás bontakozik ki az országban az árvíz kapcsán. A péntek reggeli adatok szerint a megelőző 24 órában körülbelül 9000 ember dolgozott a gátakon, kétharmaduk a hivatásos állományból kerül ki, és körülbelül háromezer önkéntes segédkezett. Rengeteg hasznos tárgyi felajánlás is érkezik, példaként említett egy családot, akik házi kolbászukkal színesítették az árvízi élelmezést.
A Katasztrófavédelem egy másik zöld számot is indított,
(06 80 205-500), ahol az árvízi helyzettel kapcsolatban a követendő magatartási szabályokról, a már megtett és tervezett intézkedésekről, a kialakult veszélyhelyzetekről, valamint az esetleg szükségessé váló kitelepítésekről lehet tájékoztatást kérni.
- 2025.02.28Vezetői Best Practice Fórum - Digitális transzformáció és az AGILE A Fórum célja: A Fórum célja a jó vezetői gyakorlatok és tapasztalatok megosztása, illetve a hazai vezetési kultúra fejlesztése.
Részletek
Jegyek
- 2025.03.11Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Szervező: BME
Részletek
Jegyek
- 2025.03.18Óbudai Egyetem Állásbörze A személyes találkozás az potenciális jelentkezőkkel az állásbörzén az egyik leghatékonyabban módszer, hiszen amíg egy önéletrajz csupán „vázlatos” formában nyújt a jelentkezőről képet, addig a személyes találkozás és beszélgetés által sokkal jobban bizonyíthatnak is a szakmai felkészültséggel kapcsolatban.
Részletek
Jegyek
- 2025.03.27 recruiTECH konferencia A recruiTECH elsősorban HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding specialistáknak és learning & development szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a toborzási céljaikért a munkaerőpiacon, akik keresik az új megoldásokat, melyek segítségével hatékonyabbá tehetik vállalatuk tevékenységét.
Részletek
Jegyek
Az idén 3754 milliárd forintot fordít családtámogatásokra az állam, ami 447 milliárd forinttal több, mint az elmúlt évben - jelentette ki a... Teljes cikk
"Van egy vidéki otthonfelújítási program családosoknak, ötezernél kisebb településeken. Ezt ki fogjuk bővíteni úgy, hogy a nyugdíjasok is... Teljes cikk
A mezőgazdasági dolgozókra vonatkozó egyszerűsített foglalkoztatás szabályainak módosítását sürgette hétfői budapesti sajtótájékoztatóján... Teljes cikk
- Így szigorítana a kormány a 13. havi nyugdíjon 2 hónapja
- Tovább emelkedett az egy tagra jutó vagyon az önkéntes nyugdíjpénztáraknál 2 hónapja
- Hamarosan levél érkezik, melyben a nyugdíjra félretett pénzek elköltésére hívják fel a figyelmet 3 hónapja
- Fordulat a nyugdíjpénztáraknál, rekordévet zárhat az egészségpénztári szektor 3 hónapja
- Együttműködési megállapodást kötött a VOSZ a BÁV Faktor Zrt. és a Flexibill Kft. 3 hónapja
- Eltérően látják a béremelések éves mértékét a munkaadók és a szakszervezetek 3 hónapja
- A könyvelőknek befellegzett? Már tudni lehet, mikortól nem lesz rájuk szükség 3 hónapja
- Együttműködési szerződést kötött a Menedzserek Országok Szövetsége és a VOSZ 3 hónapja
- Több mint 10 ezren kapnak árvízi jutalmat 3 hónapja
- Munkaadók: az átlagbérek jelentősen lassabban nőhetnek, mint a minimálbér 4 hónapja
- VKF: a következő három év átlagában 12 százalékos minimálbér-emelésre van szükség 4 hónapja