Ismert szakemberek a Reformszövetségnél
Ismert szakembereket kért fel különböző pozíciókra a Reformszövetség ügyvivői testülete, írja a Világgazdaság.
A reálgazdaság problémáival foglalkozó munkacsoportot Chikán Attila egyetemi tanár, a Corvinus Egyetem Versenyképességi Kutatóközpontjának igazgatója, az adó- és járulékrendszer reformját kidolgozó teamet pedig Oszkó Péter, a Deloitte Zrt. elnök-vezérigazgatója irányítja. Az önkormányzati reform munkacsoport vezetésére Lőrincz Lajos akadémikus kapott felkérést. A Reformszövetség a munkacsoportok javaslatai alapján elkészített állásfoglalását 2009. február végéig juttatja el a parlamenti pártok vezetőihez és a kormányhoz.
Világgazdaság
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Berkó Gábor a Procter & Gamble-től érkezett a vállalathoz. Teljes cikk
A Rába Nyrt. hétfői rendkívüli közgyűlésén megújította a társaság vezető testületeit, módosította a részvénytársaság alapszabályát és... Teljes cikk
2026 januárjától Pataki Márton tölti be a JTI Hungary Zrt. Country Manager pozícióját. Elődje, Olexander Farkosh négy magyarországi év után a JTI... Teljes cikk
- Sokkoló felmérés: tízből nyolc cég idén sem ad fizetésemelést 4 hónapja
- Jelentősen bővült a Széchenyi Mikrohitel MAX+ 5 hónapja
- VOSZ: elkerülhetetlen a bérmegállapodás újratárgyalása 6 hónapja
- Először szerepel magyar szakértő a B20 vezetésében 12 hónapja
- Nagy Márton elmondta, mikor lehet egymillió forint az átlagbér 12 hónapja
- Z generáció a tanácsadó cégeknél: Hogyan tanulhatnak és milyen kihívásokkal küzdhetnek? 13 hónapja
- Együttműködési szerződést írt alá a VOSZ és a Családbarát Magyarország Központ 1 éve
- Ezért van szükség Magyarországon a vendégmunkásokra 1 éve
- Ezt gondolják a munkáltatók és a vállalkozók a bérmegállapodásról 1 éve
- Együttműködési szerződést kötött a Menedzserek Országok Szövetsége és a VOSZ 1 éve
- VKF: a következő három év átlagában 12 százalékos minimálbér-emelésre van szükség 1 éve

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig