Tömegközlekedés helyett inkább gyalogolnak a budapestiek
A budapestiek 66 százaléka ritkábban használja a tömegközlekedési eszközöket a járvány kirobbanása óta - derül ki a Publicus Intézet Népszavának készített közvélemény-kutatásából.
A diplomások 76 százaléka ritkábban ül tömegközlekedési eszközre március óta, ugyanez az arány az érettségivel rendelkezők körében 64 százalék.
A szakmunkások 50 százaléka, a legfeljebb nyolc osztályt végzetteknek pedig 64 százaléka ritkította az utazás ezen formáját.
Ehhez képest gyakrabban ül személygépkocsiba a diplomások negyven, az érettségizettek 35, a szakmunkások 23, a nyolc osztályt végzettek 19 százaléka.
Kerékpárt a diplomások és az érettségivel rendelkezők 23-23 százaléka, a szakmunkás végzettségűek 18 és a legfeljebb nyolc osztályt befejezők 7 százaléka használ gyakrabban.
A megkérdezettek diplomások 43, az érettségizettek 44, a szakmunkások 29, az általános iskolai végzettséggel bírók 39 százaléka döntött úgy, hogy a járványveszély miatt többet fognak gyalog közlekedni.
A korcsoportos bontás szerint a hatvan felettiek 68 százaléka, a 45-59 év közöttiek 58, a 30-44 év közöttiek 61, a 18 és 29 év közöttiek 74 százaléka ritkábban ül tömegközlekedési eszközre a járvány kirobbanása óta.
Ennek eredménye érzékelető is: százból 64 ember tapasztalta ugyanis azt, hogy kevesebben használják a tömegközlekedési eszközöket a koronavírus megjelenése óta, 29 százalék szerint ugyanakkor ritkult a járatsűrűség is.