Jobb munkafeltételekre vágynak az APEH dolgozói
Hogyan lehetne javítani a munkavállalói feltételeket az adóhatóságoknál? Erre is keresik a választ az Európai Adó- és Pénzügyi Dolgozók kongresszusán.
A szakszervezeti vezető szerint egyre több olyan probléma jelentkezik az adó- és vámigazgatás munkájában, amelynek megoldásait európai szinten kell keresni. Ezért létfontosságú, hogy európai szervezetünkön keresztül kifejthessük véleményünket - mondta az elnök.
Sajátjaikkal is törődnek a konferencián
Budapesten megvitatják, milyen károkat okoz és mit lehet tenni a lichtensteini adóparadicsom ellen. A rendezvényen áttekintik, milyen hatásai lesznek az EU új elképzelésének, amelyben a kis- és középvállalkozások segítése céljából egyfajta csökkentett forgalmi adó fizetésére kötelezné őket a közösség. Emellett - rendhagyó módon - az is téma lesz, hogy miként lehetne javítani a munkavállalói feltételeket a szakszervezeti szövetség tagállami adóhatóságainál.
A kongresszuson felszólal többek között Alexander Wiedow, az Adó- és Vámunió Főigazgatóság Közvetett Adózás és Adóigazgatás igazgatója, Nagy János, a vám- és pénzügyőrség országos parancsnoka és Szikora János, az APEH elnöke is. A magyar szakszervezet - Holecz Gábor elmondása szerint - azt javasolja a kongresszusnak, alakítsanak ki egy csereprogramot, amelyben a szervezet tagországainak érdekképviselői egymás országában szereznének tapasztalatot az érdekképviseleti munkáról, az érdekegyeztetés rendszeréről.
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Háromnapos sztrájkot hirdetett a spanyol mozdonyvezetők szakszervezete (Semaf) szerdán az elmúlt napok halálos vasúti szerencsétlenségei miatt,... Teljes cikk
Nem csak letöltik a büntetésüket: a bécsi fiatalkorúak börtönében a fiatal rabok festőnek, vízvezeték-szerelőnek vagy éppen péknek tanulhatnak,... Teljes cikk
Egy friss kutatásban a brit dolgozók majdnem negyede arról számolt be, hogy magányosnak érzi magát a munkahelyén. Teljes cikk
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV november végén 2 hónapja
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV november közepén 3 hónapja
- Ezeken a helyszíneken kell számítani az adóellenőrökre november elején 3 hónapja
- Lebuktat a WIFI: mostantól pontosan lehet tudni, ki honnan dolgozik 3 hónapja
- Extra szabadság, home office és kreatív HR-sek: ezt teszik a jóllétért a megbízható munkaadók 4 hónapja
- Tömegesen mennek el a dolgozók – a magyar cégek még mindig nem értik, miért 4 hónapja
- Feleslegesnek érezzük majd magunkat a feltétel nélküli alapjövedelemtől? 4 hónapja
- A munkavállalói élmény ma már nem luxus, hanem alapelvárás: interjú Vincze Mónikával, a CPI Hungary HR vezetőjével 5 hónapja
- Húszmilliós adókülönbözetet tártak fel egy vállalkozónál 6 hónapja
- A dolgozók kezébe került a cég – történelmi pillanat, ami trenddé válhat? 6 hónapja
- Az irodától a home office-ig: mi teszi boldoggá a munkavállalókat? 6 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig