Jön a negyedik mobilszolgáltató?
Frekvenciák értékesítésére készül a magyar állam, s a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnökhelyettese szerint ez akár egy negyedik mobilszolgáltató megjelenését is lehetővé teheti a magyar piacon - cikkezi a Népszabadság.
A frekvenciák közül először valószínűleg a 450 megahertzest hirdetik meg, ennek nagy előnye, hogy itt az adatátvitelhez kevesebb adótorony kiépítésére van szükség, mint a magasabb frekvenciánál, így a beruházás és a működtetés is olcsóbb.
Az NMHH vizsgálja majd annak lehetőségét is, hogy egy újabb szolgáltató milyen feltételekkel léphetne a piacra. Az sem kizárt azonban, hogy a jelenlegi három szolgáltatónak szól majd a kiírás.
A hatóság dolgozik az átfogó frekvencia-díj rendeleten is. Ez mintegy 12 ezer szereplőt érint, természetesen elsősorban a 3 mobilcéget, de a rádióamatőrökre, a mikrohullámon forgalmazókra és a műsorszórókra is kiterjed majd.
Népszabadság
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A Mercedes-Benz több tízmilliárd forint értékű beruházással létrehozza az első magyarországi kutatás-fejlesztési központját, amelynek a nyomán... Teljes cikk
Kelet-Közép-Európa legnagyobb kapacitású sütőüzemét építi fel a Ceres Sütőipari Zrt. 24 milliárd forintos beruházással a Tatai Ipari Parkban -... Teljes cikk
Megkezdte a termelést a kanadai Magna International magyarországi vállalatának vecsési üzeme – közölte a társaság pénteken az MTI-vel. Teljes cikk
- Új korszak az orosz űriparban - 12 ezer új munkahely születik 2 hónapja
- Vezetőváltás a Magyar Fejlesztési Bank élén 2 hónapja
- Szigorodnak a számlaadat-szolgáltatás feltételei - közeleg a határidő 3 hónapja
- Lassult az infláció az OECD-ben 3 hónapja
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV - itt a lista 4 hónapja
- Még várják a jelentkezőket a Nyári diákmunka programra 4 hónapja
- Megnyílt a 155 milliárd forintos keretösszegű vállalkozói program 5 hónapja
- Megjelentek a Nemzeti Tehetség Program idei pályázatai 6 hónapja
- Már 20 ezren használták a családi adókedvezmény-kalkulátort 6 hónapja
- Újabb pályázati felhívást indítottak a kkv-k megerősítésére 6 hónapja
- Varga Mihály is megszólalt az MNB-s elbocsátások kapcsán 6 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?