kapubanner for mobile

Megalakult a Minősített HR Szolgáltatók Szekciója a VOSZ-on belül

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) keretein belül megalakult a Minősített HR Szolgáltatók Szekciója, amely a minősített munkaerő-kölcsönző cégek kétharmadát foglalja magába. Ez a szekció a HR szolgáltatási piac szereplőinek új, egyesített platformja, amely közös érdekképviseleti célok mentén tömöríti a szektort, kiemelten figyelve az etikus és jogszerű működésre.

Megalakult a Minősített HR Szolgáltatók Szekciója a VOSZ-on belül-

A fotón Mihályi Magdolna, a VOSZ Minősített HR Szolgáltatók Szekciójának elnöke

A szekció megalakulását követően a VOSZ  fontos szerepet kíván betölteni a munkaerőpiac szabályozásában a minősített munkaerő-kölcsönzés területén is, a foglalkoztatás növelésében, valamint a szektorban tapasztalható problémák kezelésében. Céljuk, hogy az állammal és más érintett felekkel szoros együttműködésben dolgozzanak, hozzájárulva a munkaerőpiac stabilitásához és a munkaerő-kölcsönzési szektor fejlődéséhez. A Minősített HR Szolgáltatók Szekciója e törekvések élére áll, és aktívan részt vesz a szakmai diskurzusokban és szabályozási párbeszédekben.

A szekció alapjait az elmúlt időszak piaci és szabályozási változásai is indokolták. A munkaerő-kölcsönzési szektorban egyre több szereplő játszik meghatározó szerepet, és a különböző társaságok közötti együttműködés, valamint a piac jogszabálykövetőségének biztosítása alapvető érdek. Az állami szabályozás és ellenőrzés erősítése mellett a VOSZ és a Minősített HR Szolgáltatók Szekciója újabb és hatékonyabb önszabályozási megoldásokat is keres.

A szekció megalakulásával együtt felmerülő egyik legforróbb téma a minősített munkaerő-kölcsönzési szabályok betarthatóságára vonatkozó javaslatok. Mihályi Magdolna, a szekció elnöke állásfoglalásában rámutatott, hogy az ilyen jellegű szabályozás inkább a piac szűkítését eredményezheti, ami káros lenne a kisebb minősített cégek, a kölcsönvevő vállalkozások, valamint a munkavállalók számára is. A piac szereplőinek kizárása áremelkedést, a szolgáltatási színvonal csökkenését, valamint a rugalmasság és innováció visszaesését vonná maga után.

Mihályi Magdolna, az idén 20 éves  JOBTAIN HR Szolgáltató Kft. tulajdonos-ügyvezetője. A VOSZ Minősített HR Szolgáltatók szekció elnöki pozíciója mellett a Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szövetsége (MMOSZ) Felügyelő Bizottságának elnöki tisztségét is betölti. A Jobtain az elsők között szerezte meg a minősített foglalkoztatói státuszt, és kiemelt céljának tekinti a munkaerőpiaci egyensúly megteremtését, a versenyképességi és törvényi szempontok harmonizálásával.

A Minősített HR Szolgáltatók Szekciója kiemelt célja, hogy segítse a közép- és kisvállalkozásokat, valamint fenntartsa a versenyt a munkaerő-kölcsönzési piacon. Ezzel kapcsolatosan felhívták a figyelmet arra is, hogy a jogszabályi előírások betartása nem a vállalat méretétől függ, hanem sokkal inkább a cég üzemeltetésének és etikus működésének érdemétől. A szekció tagjai olyan kölcsönző cégek, amelyek ezer fő feletti munkavállalót foglalkoztatnak, és következetesen megfelelnek a jogi előírásoknak.

A szekció vezetése hangsúlyozta, hogy a létszámkorlátok emelése helyett inkább a meglévő szabályozás hatékonyabb ellenőrzésére kellene fókuszálni, valamint a harmadik országbeli munkavállalók behozatalával kapcsolatos illegális gyakorlatok visszaszorítására. Mihályi Magdolna szerint az olyan cégek, amelyek nem minősített kölcsönző cégként működnek, és főtevékenységük nem a munkaerő-kölcsönzés, gyakran nem rendelkeznek a megfelelő adminisztratív eszközökkel és tapasztalattal, ami további jogi és gazdasági kockázatokat rejt.

A Minősített HR Szolgáltatók Szekciója tehát elkötelezetten lép fel a munkaerő-kölcsönzési piac etikus, jogszabálykövető és fenntartható fejlesztéséért, miközben az állammal és más érintettekkel együttműködve támogatják a foglalkoztatás növelését, a munkaerőhiány hatékony kezelését és a társadalmi fenntarthatóságot. A szekció kész képviselni tagjainak érdekeit, és aktív részvételükkel hozzájárulni a munkaerőpiac kiegyensúlyozott fejlődéséhez.

Összességében a Minősített HR Szolgáltatók Szekciójának létrehozása fontos lépés a szektor fejlődése és a munkaerő-kölcsönzési piac szabályozásának javítása érdekében. A VOSZ ezen új szekciója közös érdekérvényesítési platformot biztosít a minősített szolgáltatók számára, miközben támogatja a piaci szereplők közötti együttműködést, az innovációt és a jogszerű működést.

 

  • 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Orbán Viktor: januártól 700 ezer család jövedelme nő biztosan

A kormányfő ismertette: a minimálbér 11 százalékkal nő és 322 800 forint lesz havonta, míg a garantált bérminimum 7 százalékkal emelkedik és 373... Teljes cikk

Bérvita és elvándorlás: összeomlás szélén a színházi szakma?

A Színházi Dolgozók Szakszervezete (SzíDoSz) tárgyalást kezdeményez Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszternél a kulturális ágazat... Teljes cikk

Minimálbér 2026: fékeznek a munkaadók - veszélyben a kétszámjegyű emelés

A szakszervezetek 12 százalékos minimálbér-emelésben gondolkodnak 2026-ra vonatkozóan, a munkaadói oldalon azonban még nincs egységes álláspont,... Teljes cikk