1400-an kapnak munkát Miskolcon
A Start munkaprogram második szakasza szerdán indult Miskolcon, a programnak köszönhetően csaknem 1400 embert foglalkoztathat a Miskolci Kistérségi Társulás.
Kriza Ákos polgármester emlékeztetett arra, hogy Miskolc egyedüli nagyvárosként került be az eredetileg kistérségeknek szánt programba, a borsodi megyeszékhelyen és kistérsége településein csaknem nyolcszáz ember állhatott munkába három hónappal ezelőtt. Erre 619 millió forintot nyert Miskolc.
A Start program második fázisa augusztus 1-jén kezdődött, ennek részeként újabb négy programelemet indítottak el, amelyben összesen 620-an dolgoznak, így a program teljes létszáma 1359 fő. Ebből Miskolcon 660 munkavállalót foglalkoztatnak, 699-en pedig a kistérségben dolgoznak - ismertette.
Itt vannak az új munkahelyek
A polgármester beszámolt arról, hogy a munkaprogram mellett újabb munkahelyek is létrejönnek. Miskolcon 2010 októbere óta megtelt az ipari park. Hamarosan megkezdi a munkát a Gustav Wolf drótgyárban 150 ember foglalkoztatásával, 400-an dolgozhatnak a finn darugyárban, ugyancsak 2013 tavaszától 475-en a 112-es segélyhívó központ munkatársai lesznek.
Bakos István, a munkaszervezet vezetője arról szót, hogy a Start program első fázisa ez év május 24-én indult két programelemmel. A mezőgazdasági területen 129 embert foglalkoztatnak a kistérségben, ebből a létszámból Miskolcon 29-en állattenyésztéssel, négyen pedig növénytermesztéssel foglalkoznak az Agrokultúra Kft.-nél.
A belvíz-elvezetési területen 609-en dolgoznak, közülük 280-an Miskolcon a Városgazda Kft. felügyelete alatt. Miskolcon a város különböző pontjain folyik a munka tíz körzetben, főként élővízmedreket tisztítanak a munkások.
A Start munkaprogram második részében további elemekkel bővült a lehetőség, rendbe teszik a mezőgazdasági földutakat, kijavítják a közúthálózatot, azaz kátyúznak, felszámolják az illegális hulladéklerakó-helyeket a városban, és felkészülnek a téli feladatokra, illetve egyéb értékteremtő munkát végeznek (MTI).
2012. augusztus 2.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Az online kaszinóipar évek óta folyamatosan növekszik, és a távmunka-lehetőségek elterjedésével az online kaszinóvállalkozások számára most... Teljes cikk
A munkakeresésben a tökéletes önéletrajz elkészítése alapvető lépés mindazok számára, akik új munkalehetőséget keresnek, vagy akik... Teljes cikk
Budapest, 2018. szeptember 3. - A Monster Magyarország Kft. tulajdonosa, a finnországi székhelyű Alma Career Oy üzleti és stratégiai okokból a magyar... Teljes cikk
- Megnyílt a jelentkezés a fiatal vállalkozókat támogató programokra 2 éve
- Berobbant iparfejlesztés: van még munkaerő-tartalék Miskolcon 2 éve
- Új vállalkozói Start-program indítását sürgeti az LMP 2 éve
- Augusztusban indul a Start II: Ezer vállalkozó kaphat vissza nem térítendő támogatást 2 éve
- Szupermodern szakképző iskolát adtak át Miskolcon 2 éve
- Itt vannak az új Vállalkozó start II. program részletei! 2 éve
- Állásbörze Miskolcon: húsz munkaadó keresi új kollégáit 2 éve
- Bemutatkozott 65 új vállalkozás Miskolcon 2 éve
- Európai innovációs programba jelentkezhetnek magyar start-upok - akár 25 000 euró lehet a támogatás 2 éve
- Nem mernek kockáztatni női start-upokkal a befektetők 2 éve
- Fiatal sztárhorgász fektetett be a horgászappba 2 éve