Ne kapjanak adómentességet a magánorvosok?
A parlamentben kedden kezdték tárgyalni azt a tervezetet, amely kivenné az egészségügyet az építményadó hatálya alól, csupán két és fél hónappal azután, hogy bekerült oda. Láng Zsolt II. kerületi polgármester ehhez nyújtotta be módosító javaslatát, melyben azt indítványozza: ne kapjanak mentességet az építményadó megfizetése alól a magánorvosok.
Nem meglepő tehát a benyújtó személye: az ország leginkább jómódú helyei közé tartozó II. kerület minden bizonnyal a változtatás nyertese lenne. Ugyan a kormánypárti politikusok a felszínen egységes véleményt mutatnak a törvényről, valójában az sok összeütközést generálhat a polgármesterek és az országos gazdaságot irányítók között. Az önkormányzatok ugyanis gyakorlatilag az államot adóztathatják meg januártól, mint a kórházak újdonsült tulajdonosát.
Világgazdaság
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A dél-és kelet-európai országok állampolgárai általában több időt töltenek munkával, az Egyesült Királyság és Spanyolország az uniós átlag felett teljesített. Teljes cikk
Bevált a NAV új gazdaságfehérítő eszköze, az adategyeztetés, hétfőn újabb egyeztetések kezdődnek - tájékoztatta Vágujhelyi Ferenc, a Nemzeti... Teljes cikk
Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter Facebook-bejegyzésében kiállt a MÁV-csoport dolgozói mellett, elismerve a magyar vasút számos... Teljes cikk
- A HR is alapvető reformra szorul az egészségügyben: itt vannak a javaslatok 3 hónapja
- Nem kapnak állami támogatást a megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatására Csepelen 5 hónapja
- 27 ezer munkavállaló csak így kaphatja meg januártól a tervezett emelt bérét 7 hónapja
- Ennyivel fog emelkedni a fővárosi dolgozók bére 7 hónapja
- Felfüggesztett börtönbüntetést szabtak ki egy pécsi orvosra és egy boncmesterre halottakból kioperált csontok miatt 9 hónapja
- Felmérés: Az orvosok 85 százaléka szerint romlott az egészségügy helyzete a béremelés óta 9 hónapja
- Pénzért, a vakcina beadása nélkül igazolta a koronavírus elleni védőoltás felvételét egy háziorvos 9 hónapja
- Belügyminisztérium: a MOK "hamis állításaival" ellentétben az ügyeleti óraszám nem változik 10 hónapja
- "Nem mérik fel reálisan" - súlyos következményekkel járhat az egészségügyi dolgozók további terhelése 10 hónapja
- "Gyanús halálesetek" - szándékos emberölés gyanújával vettek őrizetbe két szakorvost 11 hónapja
- Hálapénz elfogadásáért emeltek vádat egy orvos ellen 12 hónapja