Visszatér a The New York Times szerkesztőségébe a zaklatással megvádolt újságíró

Visszatér a The New York Times szerkesztőségébe a november végén szexuális zaklatások vádja miatt felfüggesztett sztárújságíró, Glenn Thrush - írja az MTI.

A hírt a szerkesztőség vezetője, Dean Baquet jelentette be, aki a Politico című lap birtokába jutott belső körlevélben tudatta: a szexuális zaklatások ügyében indult vizsgálat nyomán a lapvezetés arra a következtetésre jutott, hogy Thrusht nem bocsátják el, de két hónapra felfüggesztik. A körlevélből nem derült ki, hogy a felfüggesztés időtartama mikor jár le.

Glenn Thrush 2016 végén a Politico című laptól érkezett a The New York Timeshoz, ahol fehér házi tudósító lett. November 20-án, a Vox című hírportál közölte Laura McGann újságírónő cikkét, aki arról írt, hogy Thrush öt évvel korábban egy presszóban engedély nélkül a combjára tette a kezét és átölelte őt. Ezt követően három másik nő hasonló tapasztalatokról számolt be a portálnak, mire november végén a The New York Times felfüggesztette az újságírót és megindította a vizsgálatot. Thrush bocsánatot kért és alkoholfüggőségére hivatkozott, majd december elején jelentkezett is alkoholelvonó kúrára.

A vizsgálat során - a Vanity Fair című magazin tudósítása szerint - a The New York Times vezetői többtucatnyi embert kérdeztek ki, majd a lapvezetés leszögezte, hogy az 50 éves újságíró "oly módon viselkedett, amellyel nem értünk egyet és amelyet nem bocsáthatunk meg". Dean Baquet ugyanakkor hangsúlyozta: Glenn Thrush nem érdemli meg, hogy ezért elbocsássák, viszont részt kell vennie egy olyan terápián, amely "segít javítani a magatartásbeli problémákon".

Glenn Thrush az MSNBC televíziónak is dolgozott, ahol szintén felfüggesztették, a televízió azonban egyelőre nem kívánta kommentálni a fejleményeket.

MTI
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
A fiatal felnőttek közel fele ritkán vagy soha nem tesz félre pénzt arra az esetre, ha nem tudna dolgozni

A háztulajdonosok több mint fele azt állítja, hogy félretesz pénzt arra az esetre, ha hirtelen munka nélkül maradna, a bérlők közt alacsonyabb ez az arány. Teljes cikk

A dolgozók háromnegyede úgy érzi, nem használja ki a képességeit

Egy friss felmérésben a válaszadók nagy része egyetért abban, hogy vezetők vagy nem veszik észre, hogy nem kapnak lehetőséget teljes potenciáljuk... Teljes cikk