3 dolog, amiről senki nem gondolná, hogy 5 ezer forintért megkaphatja
A Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb adatai szerint, idén júniusban a bruttó átlagkereset 297,3 ezer forint volt, 14,4%-kal magasabb, mint egy évvel korábban. Az idei év első hat hónapjában pedig a bruttó és a nettó keresetek egyaránt 12,5%-kal nőttek a tavalyi év azonos időszakához képest. Az átlagbérek tehát jelentősen emelkednek az idén, mégis fölmerülhet a kérdés, hogy mire elég 5 ezer forint, ha valakinek például csak ennyivel nő a havi jövedelme. Az tény, hogy egy családi mozizásra vagy egy közös ebédre nem biztos, hogy futja ebből.
Szinte már a vízcsapból is az folyik, hogy az állami nyugdíjrendszer enyhén szólva sem rózsás kilátásai miatt, mindenkinek ajánlott egyénileg is félretenni idősebb korára. Főként, hogy a nyugdíjcélú öngondoskodási megoldásokat az állam is évi 20 százalékos adójóváírással - együttesen akár több százezer forinttal - támogatja.
Fontos tudni, hogy minél korábban kezdi el valaki a spórolást, annál kisebb havi összeget kell kigazdálkodnia ahhoz, hogy elérje a megtakarítási célját. Ha például egy 30 éves ember nyugdíjbiztosítást választ, és akár csak havi 5 ezer forintot félretesz, akkor - évi 6%-os hozammal és 3%-os értékkövetéssel számolva - a nyugdíjkorhatár
elérésekor 11,3 milliót is felvehet - hívja fel a figyelmet a Vienna Life Biztosító.
Azonban még egy 40 évesnek sem kell lemondania a 8 számjegyű vagyonról: havi 10 ezer forintot megtakarítva ő is 10 millió forint körüli összeghez juthat nyugdíjasként.
A lényeg az, hogy bármilyen korban vagyunk is, nem szabad veszni hagyni a 20%-os állami támogatást, hiszen ezzel már néhány év alatt is milliókat gyűjthetünk össze.
Nyugati színvonalú egészségügyi ellátás
Szinte naponta jelennek meg hírek az állami egészségügy problémáiról, így nem meglepő, hogy több hazai kutatás szerint a dolgozók az egészségük megőrzését támogató béren kívüli juttatásokat kedvelik a leginkább. Mégis kevesen tudják, hogy a magánellátások - általában igen magas - költségeinek fedezésére már itthon is elérhetőek egészségbiztosítások. Ezek díját a biztosított havonta fizetheti, baj (azaz egészségügyi panasz) esetén pedig a biztosítója megszervezi és kifizeti számára a szükséges kivizsgálást, konzultációt és beavatkozást.
Havi nagyjából 5 ezer forintért már elérhető olyan csoportos egészségbiztosítás, amely fedezi az orvosi call center, a szűrővizsgálatok, a diagnosztikai vizsgálatok (például a PET-CT, a CT és az MR), illetve a járóbeteg- szakellátás díjait is. Ráadásul a cégek adó- és járulékmentes juttatásként (a cafeteria keretében is) adhatják alkalmazottaik számára az egészségbiztosítást - emeli ki a Vienna Life Biztosító.
Anyagi biztonság az egész családnak
Bizonyára sokak számára meglepő, de a Központi Statisztikai Hivatal 2015-ös adatai szerint, otthoni balesetekben több mint kétszer annyian halnak meg (2015-ben 1759-en), mint a közúti közlekedési, a vasúti, a vízi és a légi balesetek során összesen.
Hazánkban évente közel 690 ezer orvosi ellátást igénylő baleset történik, amelyek gyakran súlyos anyagi veszteséggel járnak, hiszen egy baleset miatt tartósan kieshetünk a munkából, esetleg az egészségügyi ellátás vagy a rehabilitáció során adódhatnak extra kiadásaink. Van azonban olyan balesetbiztosítás, amely az egész családra (akár 10 főre is)
megköthető, s több százezer forintos, vagy akár milliós nagyságrendű összegeket is fizet baleseti halál, maradandó egészségkárosodás, műtét vagy égési sérülés esetén.
Egy ilyen biztosítás például egy 8 tagú család - a szülők, a nagyszülők és a gyerekek - számára havi 5 ezer forintért elérhető, így egyszerre gondoskodhatunk akár házastársunk, gyermekeink és szüleink biztonságáról - jegyzi meg a Vienna Life Biztosító.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Nagy horderejű változásról döntött az Országgyűlés az önkéntes egészségpénztárak kapcsán: a jogszabályváltozás értelmében a megszűnik az... Teljes cikk
2023-ban az EU-ban élő 50–74 éves öregségi nyugdíjasok 10,2%-a dolgozott, közülük 57% részmunkaidőben. A részmunkaidős foglalkoztatás a... Teljes cikk
Sokan tartanak attól, hogy a segélyek, támogatások vagy gyermeknevelési ellátások csökkenthetik a majdani nyugdíj összegét. A jó hír az, hogy a... Teljes cikk
- Új törvény az özvegyi nyugdíjról: ki lesz jogosult rá 2026 után és ki nem? 6 napja
- Itt a toplista! Ezekben az országokban nem uralja a munka az életet – hogy áll Magyarország? 6 napja
- Meddig lehet majd beváltani a nyugdíjasok 30 ezres utalványát? 1 hete
- 55 évesen nyugdíj? A kormány a nehéz fizikai munkát végzőknek kedvezne 1 hete
- Fizetés nélküli szabadság 2 hete
- Ezekben az európai országokban a legnagyobb a nyugdíjas szegénység 2 hete
- Akik nyugdíj mellett is dolgoznak: brutális különbségek az EU-ban 3 hete
- Miért a nyugdíjasokon spórol a kormány? 3 hete
- Csökkentheti-e a segély, a gyed vagy a gyes a nyugdíjat? Itt a válasz 3 hete
- Szülni csak gazdagon érdemes? A hálapénz ma is kulcs a jobb ellátáshoz 3 hete
- 800 ezer magyar nyugdíjas a létminimum alatt él 4 hete