8 milliós bírságot is kiszabhatnak a ki nem adott szabadságért
Szeptember 30-án lejár az a határidő, ameddig a munkáltatóknak ki kell adniuk az alkalmazottak tavalyról áthozott szabadnapjait. Ez főként a kisebb vállalkozásokat és a közszférát hozhatja nehéz helyzetbe. Visszaélések esetén a kiszabható büntetés a nyolcmillió forintot is elérheti.
Dávid Ferenc, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének a főtitkára úgy látja, hogy főképp a kisvállalkozásoknál fordulhatnak elő problémák. A nehéz helyzetben lévő, kevés létszámmal működő cégeknél ugyanis nem egyszerű a kieső munkaerő helyettesítése. A szeptember 30-i határidő ugyanakkor a közszférát is nehéz helyzetbe hozhatja. A Magyar Köztisztviselők és Közalkalmazottak Szakszervezete szerint ugyanis kérdéses, hogy az államigazgatásban megvalósult tizenkétezer fős leépítés után miként oldják meg az áthozott szabadnapok rendezését.
Az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség szerint, ha a szabadságok kiadásával kapcsolatban panaszbejelentés érkezik, akkor minden esetben vizsgálatot indítanak. Ha a visszaélés egy személyt érint, akkor a kiszabható büntetés harmincezer forinttól hárommillió forintig, több érintett esetében nyolcmillió forintig terjedhet.
Magyar Hírlap
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Az EU-ban a nemek közötti bérszakadék átlagosan 13%. Magyarországon a női bérek hátránya 18%. Az egyenlő díjazás alkalmazásának egyik gátja a... Teljes cikk
Az év végi bér- és adótervezési időszakban a vállalatok egyre nagyobb figyelmet fordítanak a költségek optimalizálására – ebben pedig a... Teljes cikk
Most októberben is aktuális egy "ledolgozós szombat". Sokan tapasztalják, hogy bizonyos ünnepnapok körüli munkarend-átalakítás különösen a... Teljes cikk
- Év végi aktualitás: Ezt kell tudni a jövő évre szabályosan átvihető szabadságokról 3 hete
- Hogyan támogassuk a gyászoló kollégát a munkahelyen? 2 hónapja
- Ingyen dolgozó nők és szabadságra vágyó apák – parázs vita a Parlamentben 2 hónapja
- Az apák több mint fele bűntudatot érez, amikor a szülői szabadság után visszatér a munkába 2 hónapja
- Az amerikai dolgozók negyede egyetlen szabadnapot sem vett ki az elmúlt évben 2 hónapja
- Hogyan férhet össze, ha szombaton dolgozunk, de október 24-én meg szabadságot írnak elő? 2 hónapja
- Extra szabadság, home office és kreatív HR-sek: ezt teszik a jóllétért a megbízható munkaadók 2 hónapja
- Mennyi szabadság kell hozzá, hogy teljesen feltöltődve térjünk vissza a munkába? 3 hónapja
- Hogyan módosítható a kiadott szabadság a munkáltató által? 4 hónapja
- Lejáró Cégkapu-jogosultságok: több százezres bírság vagy pályázatból kizárás! 4 hónapja
- Mit szólnál egy hónap plusz szabadsághoz? 5 hónapja
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja