Dajkaként le kell dolgoznom az ebédidőmet, holott addig is a gyerekekre vigyázok
Dajkaként dolgozom óvodában, 8 órás munkaidőben. Azt mondták, hogy le kell dolgoznom az ebédidőmet, így 8 óra 30 percet kell dolgozni. Ha jár az ebédidő, akkor hazamehetek arra a fél órára?Nem nagyon értem, hiszen az óvónéni és a dajka is dolgozik még ebédidőben is, hiszen nem hagyják magukra a gyerekeket!

Diákot rendelhet pár napra, hétre, de akár hónapokra is. Így annyi költsége merül fel, amennyit a feladat ellátása valóban megkíván.
DIÁKMUNKA - Mire jó? Megéri? Biztonságos? Kényelmes?
Dilemmák a diákmunkával kapcsolatban
a) a 6 órát, akkor 20 perc,
b) a 9 órát, akkor további 25, azaz mindösszesen 45 perc munkaközi szünetet kell a munkavállaló részére kiadni, a munkavégzés megszakításával.
Fontos tehát, hogy a munkavégzés megszakításával kell kiadni, tehát azt csinál a munkavállaló, amit akar. Ellenkező esetben ez nem munkaközi szünet. Az Mt.86.§ (3) (a) alapján ugyanakkor a munkaközi szünet a munkaidőbe NEM számít bele, hiszen ekkor a munkavállaló nem dolgozik, nem dolgozhat. Ez alól készenléti jellegű munkakörben van lehetőség kivételre, de az Ön esetében nem erről beszélünk.
A munkaközi szünetet tehát a munkavégzése megszakításával kell kiadni, de azt le kell dolgoznia.
Tisztelt Kérdezők!
Köszönjük, hogy megtisztelik portálunkat kérdéseikkel, viszont felhívjuk szíves figyelmüket, hogy mielőtt feltenné kérdését, nézze át eddig megjelent cikkeinket és a leggyakoribb kérdéseket a témával kapcsolatban, ehhez használják az oldalon található kereső funkciót, mert számos kérdést többször is megválaszoltunk. A jövőben szerkesztőségünk az azonos témában született kérdésekre a válaszadást szűri.
Kérdezze Ön is szakértőinket, írjon nekünk a [email protected] címre!
Kérjük tömören fogalmazza meg kérdését, (max. 500-600 karakterben), mert kapacitáshiány miatt hosszabb kérdésekre nem tudunk válaszolni. A tanácsadás általános jellegű, bért, szabadságot, nyugdíjat nem számítunk ki. Az információk tájékoztató jellegűek, nem minősülnek jogi tanácsnak.
Privát emailben nem áll módunkban tanácsot adni, válaszadásra csak cikk formájában kerülhet sor. A kérdezők személyes adatait, nevét, emailcímét nem jelentetjük meg, és a szerkesztés jogát fenntartjuk.
Szakértőink szabadidejükben válaszolnak a feltett kérdésekre, így a válaszadás időbe telhet. Kérjük türelmüket!
Cafeteriával, béren kívüli juttatásokkal kapcsolatban a szakértőnk Fata László. Munkajogi kérdésekre Dr.Olajos-Kiss Rita és Dr. Andirkó Balázs István LL.M. ügyvéd válaszol. Adózási, bérszámfejtési kérdésekben a PWC Magyarország ad választ. A megváltozott munkaképességgel kapcsolatos kérdésekben Kappel Katalin munka-és szervezetpszichológus segít. HR-esek szakmai kérdésekben Sipos Sándortól kapnak tanácsot. Coachinggal kapcsolatos szakmai kérdésekben, motivációs, munkahelyi,karrierproblémákkal kapcsolatban Ábri Judit válaszol. Elbocsátással, outplacementtel kapcsolatos kérdéseiket Hadas Hajdu Helgának tehetik fel Nyugdíjjal kapcsolatos kérdéseiket Cserép Zoltán öngondoskodási szakértő válaszolja meg. Társadalombiztosítással kapcsolatos kérdéseiket Mányi Julianna válaszolja meg. Employer brandinggel kapcsolatban Kádár Balázstól kérdezhet. Diákmunka kérdésekre Szerepi Bálint válaszol. HR Szoftverekkel, felhővel kapcsolatban Beck Zsolt ad választ.
- 2023.06.06Napi, heti pihenőidő és az új visszaélés-bejelentési törvény A workshop második felében azzal foglalkozunk, hogy az Európai Unió Bírósága 2023. márciusában egy magyar ügy kapcsán kimondta, hogy a heti és a napi pihenőidőt elkülönítve kell kiadni. Ez a magyar „általános munkarend” alapulvételével azt jelenti, hogy a szombati és vasárnapi naptári napokra eső heti két pihenőnap előtt kell kiadni a 11 órás napi pihenőidőt, tehát péntek 13.00 óra után munka már nem végezhető.
Részletek
Jegyek
- 2023.06.27IFRS Halasztott adó képzés Élő, interaktív, online képzés a nemzetközi beszámolókészítési elvek szerint az adózás számviteli kezeléséről. Fő cél: - a halasztott adó fogalmának megismertetése: mitől halasztott? - a halasztott adó elszámolásának célja és jelentősége - a számítás esetei és gyakorlati példákon keresztüli bemutatása.
Részletek
Jegyek
Nyugdíjba készülök. Hogyan tudnám igazolni a munkaviszonyomat, ha nem jelentettek be 1955 és 1996 között, de ténylegesen ott dolgoztam? A volt... Teljes cikk
Váltásos munkarendben dolgozom 12-24,12-48. A munkáltató munkaszüneti napra szabadságot írt ki részemre, de a munkaszüneti napot nem számolja el... Teljes cikk
12 órás kétműszakos munkarendben dolgozok idősek otthonában, közalkalmazott vagyok. A munkarendünk nem szabályosan folyamatos. Az lenne a kérdésem,... Teljes cikk
- Az ebédidőmben azt csinálok, amit akarok? - a munkaközi szünet szabályozása a Munka törvénykönyvében 8 hónapja
- Így működjünk válság idején: avagy mit jelent a krízisreziliencia? 8 hónapja
- Minden nyolcadik óvodapedagógus hiányzik Budapesten 9 hónapja
- Jelentősen meghaladja az óvodai férőhelyek száma a gyerekekét 9 hónapja
- Óvodapedagógus 1 éve
- Kisgyermeknevelő 1 éve
- Óvodai csoportok szűnnek meg egy miskolci óvodákban az óvónőhiány miatt 1 éve
- Végtelen stresszben élünk - hogyan próbáljuk oldani a megfelelés kényszerét? 1 éve
- Cloud Canteen 2 inkatív 1 éve
- Több mint ezer zöld óvoda és 150 ökoiskola működik az országban 1 éve
- A legtöbb kerület nem tette a munka feltételévé az oltást az óvodai dolgozóknak 1 éve