Folyamatosan csökken a szakiskolákban tanulók száma
Az elmúlt 5 évben 221 ezerről 181 ezerre csökkent a szakgimnáziumokban tanulók száma. Hasonló tendencia figyelhető meg a szakközépiskolák, illetve a szakiskolák és készségfejlesztő iskolák esetében.
Szakiskolákban tanulók száma Magyarországon (2001-2020)Míg szakközépiskolában a 2014/15-ös tanávben 102 ezer diák tanult, 2019/20-ban már csupán 91 ezer.
A szakiskolai és készségfejlesző intézmények összlétszáma közel 7500-ról 7 ezerre csökkent.
Fotó: unsplash.com
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Egy általános iskolai pedagógusra országos átlagban 9,7 tanuló jutott. A főállású pedagógusok 16,6%-a, 12,2 ezer fő volt 60 éves és annál... Teljes cikk
A 2021–2030-as időszak európai uniós oktatási stratégiai célkitűzései között kiemelt fontosságú a felsőfokú végzettséggel rendelkezők... Teljes cikk
A 2024/2025-ös tanévben a felsőoktatásban részt vevő hallgatók 33%-a, 107 ezer fő nem nappali képzésen folytatja tanulmányait. A nem nappali... Teljes cikk
- Hankó Balázs szerint a felsőoktatásban is be kell vezetni a szakképzési duális rendszert 2 hónapja
- A középosztály tűnik el először? Megdöbbentő adatok az AI és a munka jövőjéről 2 hónapja
- Folytatódik a Kortárs segítők program a szakképzésben 4 hónapja
- Újabb 10 százalékkal emelkedik a szakképzésben oktatók bére januártól 4 hónapja
- Felmérés: a dolgozók több mint fele nem kapott fizetésemelést az elmúlt évben 4 hónapja
- "A megtartás ma adatból épül" - játékosan, mérhetően és valós idejű diagnózissal 5 hónapja
- Tovább bővül a szakképzés: 15 milliárd forint a fiatalok és felnőttek képzésére 6 hónapja
- A vezérigazgató sincs biztonságban: nincs hová bújni, ha jön az AI-korszak 7 hónapja
- Óriási sikert értek el a magyar fiatalok a szakképzési Európa-bajnokságon 7 hónapja
- 44 ezer diák kezdi a tanévet a szakképzésben – új tudásközpontok épülnek 7 hónapja
- Pályaorientációs és hátránykompenzációs program indul a fiataloknak 8 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben