Harminc százalékos bérfejlesztésre kapott pénzt az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem
Az emelés differenciáltan történt a munkavállalók között. A tanársegédek alapbére 250 ezerről 400 fölé emelkedett, az akadémiai doktori fokozatot szerzetteké pedig elérheti az 1,1 milliót is.
"Történelmi léptékű" béremelés történt a Eszterházy Károly Katolikus Egyetemen a kormány felsőoktatást támogató programjának köszönhetően - közölte az intézmény.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium által összesen 30 százalékos bérfejlesztésre biztosított bértömeg elosztása a munkáltató és a fenntartó Egri Főegyházmegye közös döntése alapján differenciáltan történt a munkavállalók között.
Míg első ütemben főként a funkcionális, addig a második lépcsőben az akadémiai oldal dolgozói munkabérét fejlesztették: január 1-jétől a működtetésért felelős területek dolgozói a tavaly szeptemberi 20 százalékos emeléshez képest átlagosan további 10 százalékos, az oktató, kutató és tanár munkakörben dolgozók pedig a tavalyi minimum 15 százalékos béremelésen felül átlagosan újabb 44 százalékos fizetésemelésben részesültek.
A megemelt juttatást - visszamenőleges hatállyal - először a februári fizetésük utalásakor kapták meg a munkatársak.
A felsőoktatásban tanítók első szintjén lévő fiatal oktatók, a tanársegédek alapbére a korábbi 250 ezer forint helyett a bérfejlesztés eredményeképpen átlépi a 400 ezer forintot. Az oktatói életpálya legmagasabb szintjét jelentő egyetemi tanár, akadémiai doktor fokozatot megszerzett tanárok bére pedig elérheti az 1,1 millió forintot is.