Hazautazás: akár két repülőjegyet is téríthet a munkáltató
Az erre vonatkozó rendelet alapján a munkáltató a közigazgatási határon kívülről érkező munkatársai számára köteles téríteni a munkábajárás és a hétvégi hazautazás költségeinek legalább 86 százalékát, írja Fata László cafeteria szakértő a Cafeteria TREND magazinban.
A Nemzetgazdasági Minisztérium évről évre meghatározza a hétvégi hazautazás térítésének maximumát. Az idei friss közlemény szerint a munkáltató által fizetett hazautazással kapcsolatos költségtérítés havi felső korlátja 2016-ban 35 200 forint.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A mesterséges intelligencia számos etikai, jogi kérdést vet fel, és a kérdések, de főleg a válaszok, még fontosabbak a HR érzékeny világában.... Teljes cikk
A munkáltatóknak három lehetősége van. Az Alkotmánybíróság nemrégiben egy fontos döntést hozott a Munka Törvénykönyve kapcsán, a munkakörükre... Teljes cikk
A gyors nemzetközi terjeszkedésben gondolkodó társaságok körében egyre népszerűbb az ún. employer of record (EoR) szolgáltatás igénybevétele. Ez... Teljes cikk
- Járhat cafeteria a kilépés előtti időszakra? 3 hónapja
- Vezetőváltás a Grand Tokaj Zrt.-nél 4 hónapja
- Lehet 2024-es számlát benyújtani a 2025-ös Cafeteria keret terhére? 5 hónapja
- Nem kell pánikolni, de érdemes végiggondolni mi lenne, ha valaki elveszítené az állását 6 hónapja
- Ők a reáltárgyak legkiválóbb tanárai itthon 7 hónapja
- Cafeteria kisokos 2025 7 hónapja
- Új ügyvezető igazgató a Coca-Cola HBC Magyarországnál 7 hónapja
- Mit kéne tenni a mérnökhiány csökkentéséhez? 7 hónapja
- Eltérően látják a béremelések éves mértékét a munkaadók és a szakszervezetek 8 hónapja
- Jelentősen átalakult a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara vezetése 8 hónapja
- Távmunka költségtérítés 2025 9 hónapja