Javulnak a hazai munkavállalók termelési mutatói
A 2018-as év vállalati pénzügyi beszámolói alapvetően pozitív képet festenek a hazai gazdaságról. A mikrovállalkozások száma továbbra is rendkívül magas, de összességében az elmúlt évek felfutó tendenciája folytatódott 2018-ban is - írják közleményükben.
A cégek eredménytermelő képességének tekintetében ugyanakkor már nem ilyen pozitív a trend. 2017-hez képest ugyan látszik némi fejlődés az árbevétel arányos eredményeket nézve is, de összességében inkább stagnálásról beszélhetünk az elmúlt 5 évet figyelembe véve. Ez részben indokolható a humánerőforrás költségek növekedésével, másrészről ez természetes gazdasági folyamatok eredménye is. A vállalkozások egy bizonyos eredményszint felett hajlamosabbak beruházások kezdeményezésére, így az átlagos eredmények még rendkívül pozitív környezetben sem feltétlen emelkednek meredeken.
A hazai vállalkozások jelentős része likviditási problémákkal küzd továbbra is, de az eladósodottsági mutató az elmúlt 5 évben csökkenő tendenciát mutat. 2018-ban ugyanakkor az eladósodottság csökkenése megállt. Ez nem jelent feltétlen negatív hírt, hiszen a vállalkozások sokszor hitelekhez fordulnak beruházásaik lebonyolításához. Amíg a cégek a kötelezettségeiket képesek folyamatosan finanszírozni saját eredményükből és eszközeikből, addig kiegyensúlyozottnak nevezhető a növekedés. Alapvetően a felszámolási arány csökkenőben van az országban, így nagy általánosságban kijelenthető, hogy még nem borult fel vállalkozások likviditási egyensúlya.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A mentális egészség október 10-i világnapja emlékeztet minket arra, hogy a munkahely nemcsak a teljesítmény terepe, hanem hús-vér emberek mindennapi... Teljes cikk
„Az agyunk a biztos rosszat is jobban viseli, mint a bizonytalanságot. A folyamatos változás ezért okoz nagyon erős szorongást, döntési fáradtságot... Teljes cikk
Az elmúlt években a HR-munkatársak munkája az amerikai munkaerőpiacon példátlan kihívásokkal szembesült: folyamatos leépítések, szigorúbb... Teljes cikk
- A fiatalok kétharmada arra számít, hogy nőni fog a fizetése 2 hete
- Nő a kockázat, nő az igény a látható megbízhatóságra – így szerezd meg az OPTEN Cégminősítést 3 hete
- Hogyan kerülhetnek le a bejelentés nélkül foglalkoztatók a NAV listájáról? 3 hete
- Megúszható a szégyenlista? A NAV engedékenyebb lett a feketefoglalkoztatókkal 3 hete
- Dolgozz bárhonnan 30 napot, több hónapos apaszabi, élethelyzethez alkalmazkodó rugalmas munkavégzés 4 hete
- Az apák több mint fele bűntudatot érez, amikor a szülői szabadság után visszatér a munkába 4 hete
- Csökkent a Tesco, bővült a Lego: így alakultak a létszámok a nagyoknál 4 hete
- Ezek a munkaadók nem jelentették be dolgozóikat - itt a NAV listája 1 hónapja
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV október elején 2 hónapja
- Az amerikai munkaadók szerint a középiskolások nem állnak készen a munka világára 2 hónapja
- Hogyan érdemes elindulniuk a fiataloknak a vállalkozói úton? 2 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?