Két év alatt háromezer új munkahelyet teremtettek Zalaegerszegen
Az elmúlt két évben mintegy háromezer új munkahelyet teremtettek Zalaegerszegen, ahol a jövő évben további ezer álláshelyre várnak jelentkezőket, bár a munkaerőhiány miatt ez egyre nagyobb kihívást jelent, közölte sajtótájékoztatóján a város polgármestere - írja az MTI.
Az idén további 1300 új munkahely jött létre, a jelentősebbek közül ebből a Flex mintegy ezer álláshelyet biztosított, a nyomdaipari Edelmann pedig száz új dolgozót vett fel ötmilliárd forintból épült zalaegerszegi üzemcsarnokába.
A polgármester jelezte: miután két év alatt mintegy háromezer új munkahely jött létre Zalaegerszegen, 2017-ben újabb ezer álláshelyet szeretnének betölteni az itt működő cégek, bár az egyre nagyobb mértékű munkaerőhiány miatt ez komoly kihívást jelent. A jelentősebb cégek közül a Flex további 500 dolgozót alkalmazna - megközelítve ezzel a 4500 fős létszámot -, két újabb üzemcsarnok építésével az ADA további kétszáz alkalmazottnak kínál majd állást, kisebb-nagyobb vállalkozások pedig összességében még további százas nagyságrendű munkahelybővítést terveznek a zalai megyeszékhelyen.
A következő évek nagyobb fejlesztései között említette a 40 milliárd forintból megvalósuló, önvezető járművek számára is alkalmas járműipari tesztpálya beruházását, egy nemzetközi logisztikai központ építését, illetve az R76-os gyorsforgalmi út megvalósítását. Ez utóbbi Zalaegerszegtől Pacsát és a sármelléki repülőteret érintve Balatonszentgyörgynél csatlakozik az M7-es autópályához, építési költsége a számítások szerint mintegy 160 milliárd forint lesz.
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Váratlan kiadás, betegség, elemi kár, hirtelen megnövekedett gyógyszerköltség - ezek azok az élethelyzetek, amelyekre a rendkívüli települési... Teljes cikk
Megnőtt azok aránya Közép-Európában, akik rövidebb, de az anyák és apák között egyenlőbben megosztott szülői szabadságot tartanak ideálisnak... Teljes cikk
Az utazási költségtérítés minden munkáltatót és munkavállalót érintő, de sokszor félreértett terület. Ki jogosult rá? Mennyit kell fizetni... Teljes cikk
- Ezért nem működik a munkahelyi mentális egészség – és a legtöbb cég észre sem veszi a hibát 5 napja
- Dolgozol vagy szépülsz? – a Z generáció új trendje felborítja az irodai szabályokat 6 napja
- Valami megváltozott: miért nem élvezzük már a munkát? 1 hete
- "Az egyetlen félelmünk a wifi" – itt vannak a robotok, amelyek akár kollégáid is lehetnek 1 hete
- 440 új munkahely jön: első külföldi üzemét indítja a török vállalat 2 hete
- 9,5 milliárdos beruházás, 250 munkahely – itt épül az új gyár 3 hete
- 110 új munkahely jön létre Mezőtúron 3 hete
- Már az EU-ban is téma lett a menopauza, a munkahelyeknek is lépniük kell! 3 hete
- Politikai nyomás a munkahelyen? Ezért válik a kampány veszélyessé a vezetőnek 4 hete
- 20 állás, ami iránt legjobban nő a munkaadói igény 2026-ban 1 hónapja
- Évente egy kabát, de közben beázik a ház – mi történik a magyar nyugdíjakkal? 1 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?