Korszerű e-toborzás rendszerek
A korszerű e-toborzás egy teljes mértékben Web-alapú, egységes támogatást nyújtó eszköz mind az online internetes pályázatok, mind az e-mailben vagy levélben érkezett önéletrajzok kezeléséhez. Lehetőséget biztosít az egyszeri pályázatok fogadására, és a hosszú távú kapcsolatok kiépítésére a potenciális jelöltekkel. A meghirdetett pozíciók azonnal elérhetővé válnak a belső munkatársak és a külső pályázók számára. Hozzáférést biztosít a toborzási folyamat adataihoz szigorú jogosultsági rendszer mellett.
Az e-toborzás rendszer jellemzői részletesen
A munkaerővel való kapcsolat kezelése, a toborzástámogatás, az elemzés, a szolgáltató központok lehetősége, az együttműködés és a portál-technológia biztosításával az e-toborzás jóval túlhaladja a hagyományos pályázókövetési megoldásokat. Az optimális munkaerő-toborzási megoldás azonban nem csupán technológiából tevődik össze. A technológia, a tartalom és a szolgáltatások megfelelő keverékét biztosítja ahhoz, hogy egy tartós munkaerő-toborzási megoldás stabil alapját képezhesse.
A rendszer teljes egészében web-alapú felületeket kínál. A munkaerő-igénylésektől és a külső és belső hirdetések rögzítésétől követi a hirdetési tevékenységeket. A külső jelentkezők számára interneten keresztül, a belső pályázók számára intraneten keresztül biztosít online jelentkezési lehetőséget. A levélben, személyesen vagy e-mailben érkezett pályázatokat is egyszerű, webes felületen rögzítheti az ügyintéző, vagy levélben küld értesítést, hogy a web-es felületen jelentkezzen a jelentkező.
Ha a jelölt bekerült az adatbázisba, számos szolgáltatás nyújtható neki, többek között például hírlevelek, kérdőívek és érdeklődésre számot tartó üresedések. A jelentkezőkkel való kapcsolattartás mind a pályázók, mind a vállalat számára gyümölcsöző. A jelentkezőket regisztrációra ösztönzi, mert hozzáférést biztosít a szolgáltatásokhoz, és növeli az álláshoz jutásuk esélyeit. A vállalat pedig gyorsan elérheti a potenciális munkaerőt - ez az elv igazoltan csökkenti az üres pozíciók betöltéséhez szükséges időt.
A kiválasztási eljárások (interjúk, tesztek, értékelések stb.) egységes adatbázisban kerülnek rögzítésre, a pályázó státusza, előmenetele folyamatosan lekérdezhető egyedileg minden megpályázott pozícióra nézve.
A teljes folyamat során elektronikus (vagy nyomtatott) levelezésre van lehetőség, egyes lépéseknél (pl. elutasítás) automatizáltan is. A lépések további eljárásokat, levélküldéseket válthatnak ki, amelyeket standard szerencsés esetben elektronikus workflow eszközök is támogatnak.
Hegedűs Mihály
SAP Hungary
A cikk a TESK Magazin 21. számában olvasható
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Aki állást keres, annak a fizetés a legfontosabb szempont. A munkahelyen azonban a legtöbben a barátságos légkört, a közelséget és a stabilitást... Teljes cikk
Sok cég vagy HR-szakember túlkomplikálja az AI (mesterséges intelligencia) alkalmazását a munkaerő-felvételben. A Business Insider interjúja rámutat:... Teljes cikk
Melyek a legfontosabb szempontok munkahelyválasztás esetén? Az Ifjúságkutató Intézet friss kutatásában megvizsgálta a 15–39 évesek elvárásait.... Teljes cikk
- 5-ből 3 munkáltató szerint a soft skill-ek fontosabbak, mint valaha 1 hete
- Az álláskeresők szerint képzési hiány van, nem pedig készséghiány 2 hete
- Felmérés: kevés cég tartja hatékonynak a készségek értékelését 3 hete
- Felmérés: Egyre kevesebb munkahelyen elvárás a diploma 3 hete
- Költséges kivárás: mit veszít a HR, ha nem lép nyáron? 3 hete
- Hogyan vonzzuk be a megfelelő jelölteket a digitális térben? 1 hónapja
- Ez a munka nem automatizálható? Na jó, akkor vegyünk fel egy embert! 1 hónapja
- Ennyit számít a jelöltélmény a cég leendő dolgozóinak 1 hónapja
- AI a toborzásban: a siker titka, hogy nem kell túlbonyolítani 2 hónapja
- Nehezebben váltanak az álláskeresők, lassabban döntenek a cégek felvételről 2 hónapja
- Rajtuk múlhat a toborzás sikere: így képezd a hiring managert 2 hónapja