Még mindig sok a jogsértő taxis
A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) folyamatosan ellenőrizi a személytaxi-szolgáltatásokat, ennek során 2017-ben több mint száz alkalommal tárt fel viteldíjjal kapcsolatos visszaéléseket - írja a Világgazdaság.
2017-ben a BKK több mint száz alkalommal talált visszaélést, és ennél is több panasz érkezett be hozzájuk az utasoktól, leginkább túlszámlázás miatt.
A BKK ellenőrzéseket végez, intézkedési joga nincs, viszont intézkedési indítványokat tesz a hatáskörrel és illetékességgel rendelkező hatóságoknak - hangsúlyozta a társaság a lapnak. Súlyos jogsértésnek számít - amelynek elkövetése miatt a hatóság leveteti a rendszámot, és bevonja a forgalmi engedélyt -, ha valaki a megfelelő engedélyek nélkül végez személytaxi-szolgáltatást, míg például rendőrségi feljelentéssel járó szabálysértés/bűncselekmény a taxióra befolyásolásával elkövetett csalás, az utasok megkárosítása.
Metál Zoltán, az Országos Taxis Szövetség elnöke szerint szankcionálni kell az elkövetőket, és el kell tiltani a piactól azokat, akik nem oda valók.
Fotó: Pixabay
Világgazdaság
- 2023.03.30euChance KLUB Elindult az euChance program, melynek egyik kulcs eleme a networking lehetőséget biztosító euChance KLUB. Szeretettel meghívjuk a 2023-as év első eseményére. 2023. március 30. 9:00-11:00 Nem Adom Fel Kávézó 1086 Budapest, Magdolna utca 1.
Részletek
Jegyek
- 2023.04.28Vezetői Best Practice Fórum VEZETŐI ÉS SZERVEZETI KOMMUNIKÁCIÓ, MOTIVÁCIÓ A fórum célja a vezetői legjobb gyakorlatok megosztása
Részletek
Jegyek
- 2023.05.10Foglalkoztatás 3.0 Nyissunk együtt a munkaerőpiac új lehetőségei felé! Hogyan lehet sikeres a 3. országból történő toborzás? Milyen munkaerőpiaci problémákat orvosolhatunk vele? Mekkora erőforrást és pénzt igényel a folyamat? Hogyan érdemes belevágni? A HR Portal és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) által közösen szervezett Foglalkoztatás 3.0 konferenciának fókuszában az Mt. 2022, év végi EU-s jogharmonizációja, valamint a 3. országbeli munkavállalók foglalkoztatása áll.
Részletek
Jegyek
- 2023.05.18Lean Konferencia Lean és digitális transzformáció Lean, energiahatékonyság, folyamatfejlesztés.
Részletek
Jegyek
Az országos főépítész állami vezető lesz. Az állami főépítész a fővárosi és vármegyei kormányhivatalokban, főosztályvezetői besorolásban,... Teljes cikk
Milyennek látják a jövő szervezetét, vezetési stílusát a magyar cégvezetők és hol tartanak ebben? Egyebek között erre kereste a választ a... Teljes cikk
A globális nanotechnológiai piac értéke 2025-re elérheti a 306 milliárd eurót. Teljes cikk
- Zlati Róbert marad a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke 1 hónapja
- Hogyan igényelhetem a NYES-t? 1 hónapja
- Hogyan mentesíthetnek közalkalmazottként munkából nyugdíjba vonulás esetén? 1 hónapja
- Hogyan tudom igazolni nők 40-hez a szakközépiskolai nyári gyakorlatot? 2 hónapja
- Gazsi Zoltán lett Az Év Leginspirálóbb Vezetője 2 hónapja
- Sofőrállás 2 hónapja
- Korkedvezményes nyugdíjasként nem jár jubileumi jutalom? 2 hónapja
- Megkaphatom-e a jubileumi jutalmat, ha már nem vagyok közalkalmazott? 2 hónapja
- Mennyire számít bele a szolgálati időbe az egyszerűsített foglalkoztatás? 2 hónapja
- Beszámít-e a 25 évbe a felmentési időszak? 2 hónapja
- Mi számít bele a jubileumi jutalom összegébe? 2 hónapja