Megjöttek a januári munkanélküliségi adatok
A munkanélküliek száma 2022 januárjában 201 ezer fő, a munkanélküliségi ráta 4,2 százalék volt - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

A 2021. november - 2022. januári időszakban a munkanélküliek átlagos létszáma 183 ezer fő, a munkanélküliségi ráta 3,8 százalék volt.
Ebben a három hónapban a 15-74 éves munkanélküliek száma 26 ezer fővel, míg a munkanélküliségi ráta 0,6 százalékponttal csökkent az egy évvel korábbi azonos időszakhoz képest.
November és január között a férfiak körében a munkanélküliek száma 95 ezer fő volt, munkanélküliségi rátájuk 0,5 százalékponttal, 3,7 százalékra mérséklődött.
A nőknél a munkanélküliek száma 88 ezer főt tett ki, a munkanélküliségi ráta pedig 0,7 százalékponttal 3,9 százalékra csökkent.
A 15-24 éves munkanélküliek száma 36 ezer fő, munkanélküliségi rátájuk 11,7 százalék volt. Az összes munkanélküli közel ötöde a fiatalok közül került ki.
A 25-54 éves korosztály munkanélküliségi rátája 0,5 százalékponttal, 3,3 százalékra, az 55-74 éveseké 0,4 százalékponttal, 2,9 százalékra csökkent november és január között az előző év azonos időszakához képest.
A munkakeresés átlagos időtartama 8,8 hónap volt, a munkanélküliek 33,7 százaléka legalább egy éve keresett állást.
Január végén a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adminisztratív adatai szerint a nyilvántartott álláskeresők létszáma 16,6 százalékkal, 249 ezer főre csökkent az egy évvel korábbi adathoz viszonyítva - tájékoztatott a KSH.
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Váratlan kiadás, betegség, elemi kár, hirtelen megnövekedett gyógyszerköltség - ezek azok az élethelyzetek, amelyekre a rendkívüli települési... Teljes cikk
Megnőtt azok aránya Közép-Európában, akik rövidebb, de az anyák és apák között egyenlőbben megosztott szülői szabadságot tartanak ideálisnak... Teljes cikk
Az utazási költségtérítés minden munkáltatót és munkavállalót érintő, de sokszor félreértett terület. Ki jogosult rá? Mennyit kell fizetni... Teljes cikk
- A részmunkaidősök létszámváltozása 2019 és 2024 között - grafikon 1 hete
- Félnek a jövőtől? - A fiataloknak már nem a fizetés a legfontosabb a munkahelyen 1 hete
- A gazdaságilag inaktívak aránya a 15–74 éves népességből - grafikon 1 hete
- Felmérés: ennyivel nőhet a bére annak, aki jól ismeri az AI-t 1 hete
- Aggasztó jelek a német munkaerőpiacról: Ennyi állás tűnt el 1 hete
- A Súlyosan korlátozottak foglalkozásai településtípus szerint - grafikon 1 hete
- A dolgozók fele szerint nem esélyesek a nők a bérversenyben 2 hete
- "Gratulálunk, megkapta az állást!" – de mostantól kevesebbet keres 2 hete
- A dolgozók diktálnak? Így változik meg a balatoni munkaerőpiac 3 hete
- KSH: 66 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak átlagos létszáma 3 hete
- A súlyosan korlátozottak foglalkozásai nemek szerint - grafikon 4 hete

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?