Mit kell tudni a pihenőidőről?
A munkaközi szünetet legalább három, legfeljebb hat óra munkavégzés után kell kiadni. Az erre az időre jutó pihenőidő 20 perc.
A munkaközi szünetet a munkavégzés megszakításával kell kiadni, de a felek megállapodhatnak abban is, hogy a munkaközi szünet a munkaidő része.
A munkaközi szünetet legalább három, legfeljebb hat óra munkavégzés után kell kiadni, ha a munkáltató több részletben adja ki a munkaközi szünetet, 20 percnek akkor is ebbe az idősávba kell esnie.
Ha a pihenő napokat nézzük, akkor általános munkarendben heti két pihenőnap jár. Munkaidőkeret vagy egyenlőtlen munkaidő-beosztás esetén (ha a munka nem megszakítás nélküli és nem több műszakos), akkor hat egybefüggő munkanapot követően legalább egy pihenőnapot kell adni. Illetve havonta legalább egy heti pihenőnapnak vasárnapra kell esnie.
Ha a munkavégzés megszakítás nélküli vagy több műszakos, akkor havonta legalább egy heti pihenőnapot be kell osztani, és havonta legalább egy heti pihenőnapnak vasárnapra kell esnie.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Ha valaki úgy dönt, hogy külföldiként Magyarországon szeretne gazdasági tevékenységet végezni, számtalan lehetőség közül választhat ennek... Teljes cikk
A mesterséges intelligencia számos etikai, jogi kérdést vet fel, és a kérdések, de főleg a válaszok, még fontosabbak a HR érzékeny világában.... Teljes cikk
A munkáltatóknak három lehetősége van. Az Alkotmánybíróság nemrégiben egy fontos döntést hozott a Munka Törvénykönyve kapcsán, a munkakörükre... Teljes cikk
- Jogszerű, hogy táppénz miatt elvettek egy szabadnapom? 4 hónapja
- Tartsunk óránként egy rövid szünetet, ha ülőmunkát végzünk 5 hónapja
- A pihenőidő és a munkaidő határán 5 hónapja
- Túl sok a home office? Így motiválhatjuk a munkatársakat az iroda használatára 6 hónapja
- Miért nem jár a megváltozott munkaképességű munkavállalóknak munkaközi szünet? 7 hónapja
- 2025-től hosszabb lesz az igazgatási szünet 8 hónapja
- Veszélyes a kivárás a cégektől, perek fognak indulni a pihenőidőről - írja a munkajogász 8 hónapja
- Új Kúria-határozat a pihenőidőről: tömeges perek és pótlékok jöhetnek? 9 hónapja
- A Napi és Heti Pihenőidő Új Szabályozása 10 hónapja
- A Napi és Heti Pihenőidő Új Szabályozása: Hogyan Hat a Munkaadókra és Munkavállalókra a Kúria Legújabb Döntése? 10 hónapja
- Keverheti a munkáltató a 3 műszakos és megszakítás nélküli munkarendet? 11 hónapja