kapubanner for mobile
Megjelent: 2 éve

Pék

A pék az a személy, aki termékeket állít elő a sütőiparban. A pék munka szakmunkás szintű képesítés, a munkavállalók pékségben dolgoznak.

A pék fő feladata a termékek előkészítése, előállítása és bizonyos esetekben eladása. Péksüteményeket, kenyérféleségeket készít. Munkák pékeknek könnyen találhatóak az Állásportál.hu-n.

Feladatok:
- a termelés minden szakaszában részt vesz (dagasztás, tésztakészítés, táblázás, kemencézés, stb.)
- nyersanyagok átvétele, tárolása
- tésztakészítési folyamat meghatározása
- tészta elkészítése, formázás, dagasztás
- a termékek sütése, minőségellenőrzés
- sütő, kemence kezelése
- termék raktározása, eladása, esetekben kiszállítása
- vásárló fogadása, kiszolgálása, tájékoztatása
- leltározás
- pékműhely rendben és tisztán tartása
- rendelések felvétele

Elvárások
A szakmai végzettség fontos, a pék munka szakmunkás szintű képesítéssel végezhető. Tekintve, hogy a termékeket minden nap ugyanúgy, ugyanolyan minőségben kell elkészíteni, fontos, hogy a pék precíz és pontos legyen, illetve, hogy jó legyen a kommunikációs képessége. A folytonos munka miatt fontos, hogy magas teherbírással rendelkezzen. Ezek mellett fontos, hogy a pék igényes legyen, a folyamatok minden lépését pontosan tudja követni. A munka nem igényli idegen nyelv ismeretét.
Munkarend
Munkakörtől függően a pék 1 vagy 2 műszakban dolgozik, napi 8 órát. Hetente két pihenőnappal. A munka megkezdésekor szakmai képzéssel, betanulással jár. Az ilyen állások általában hosszú távú munkalehetőségek.
Juttatások
Az alapbér mellett a munkáltató gyakran támogatja a pék beutazási költségeit, illetve kiegészíti a bevételt pótlékokkal. Ha hiányos a munkavállaló tudása, betanítást gyakran vállalnak a munkáltatók. Gyakori a teljesítmény alapján növekvő bér. Sok helyen a munkáltató ad a péknek vásárlási kedvezményt saját boltjában.
  • 2024.04.30NewLeadership – Vezetői eszköztár bővítése Önmaguk fejlesztését is fontosnak tartó középvezetőknek, frissen kinevezett döntéshozóknak szóló komplex és intenzív vezetőfejlesztő program sok gyakorlattal. Különlegessége, hogy a résztvevők átgondolhatják és megoszthatják egymással aktuális kihívásaikat és még a kritikus vezetői helyzetek megoldásáról is tanulhatnak egymás jó gyakorlatából is!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.02Munkaviszony létesítése és megszűntetése – Dr. Berke Gyula Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerni.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.09Egy jól működő csapat titka – Vezetői reziliencia fejlesztése A vezetői reziliencia fejlesztése képzésünk arra világít rá, hogyan lehet úgy tekinteni a tényekre, hogy relativizáljuk őket, kezelhető megvilágításba helyezzük a nehézségeket és igyekezzünk megőrizni a racionalitásunkat, hogy ebben a nehéz helyzetben is fejlődni tudjon a csapatunk. Segítve a csapattagoknak abban, hogy a problémalátásukat a megoldás keresés fókusza váltsa fel és megváltozzon az interakcióik minősége.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.09Munkaidő, pihenőidő – Dr. Takács Gábor Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerniinfo button Részletek ticket button Jegyek

Kapcsolódó tartalmaink 1 2 3 Bezár