Rekordot hozott az idei felsőoktatási felvételi jelentkezés
Rekordot hozott az idei felsőoktatási felvételi jelentkezés, 129 730-an adták be jelentkezésüket magyarországi felsőoktatási intézménybe - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium vezetője hétfőn Gödöllőn. Hankó Balázs a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemen a 2025-ös felsőoktatási felvételi eljárás eredményeit bemutató miniszteri tájékoztatón arról beszélt, hogy az elmúlt 13 év legmagasabb jelentkezési számát hozta Magyarországon az idei eljárás.
Hozzátette, hogy már 2023-ban és 2024-ben is sikerült meghaladni a 120 ezres jelentkezési számot, de idén ez megközelítette a 130 ezret, ennyien "jelentkeztek a vonzóképes, sikeres, megújult" magyar felsőoktatásba.
A felsőoktatási diploma értéket ad, bérnövekedést ad, köszönhetően annak, hogy népszerűek, sikeresek és nemzetközi szinten is versenyképesek az egyetemeink
- fűzte hozzá a miniszter.
Hankó Balázs elmondta, hogy ez az emelkedett jelentkezési szám a kormány olyan intézkedéseinek is köszönhető, amelyek segítik az egyetemistákat. Ilyen az a tavaly bevezetett intézkedés, hogy a 30 év alatti, gyermeket vállaló édesanyák, édesapák állami ösztöndíjat kapnak, és számukra egyéni tanrendet kell biztosítani.
Hozzátette, hogy Magyarországnak már 12 egyeteme tartozik a világ legjobb felsőoktatási intézményeinek öt százalékába. Esélyt is ad a magyar felsőoktatás, mert 2022-höz képest 50 százalékkal nőtt a hátrányos helyzetű térségekből jelentkezők száma - tette hozzá a tárcavezető.
A miniszter a 2022-ben megújult felsőoktatási modell sikereként említette, hogy 2022-höz képest 57 százalékkal nőtt a szakképzésből felsőoktatásba jelentkezők száma.
Hangsúlyozta, hogy a jelenlegi 87 ezer, előzetesen biztosított állami ösztöndíjas hely még a növekvő felvételi jelentkezési számnak megfelelően is azt az arányt tudja biztosítani, amely az eddigi években az állami ösztöndíjas helyekre jelentkezettek és oda fölvettek arányát mutatja. 2022-ben 74 ezer volt az első diplomát szerzők jelentkezési száma, ami 2025-re elérte a 102 ezret - fűzte hozzá Hankó Balázs.
A tárcavezető azt mondta, hogy "büszkék vagyunk arra is, hogy a 30 év feletti jelentkezők száma 45 százalékkal nőtt 2022-höz képest, ami azt jelenti, hogy minden negyedik jelentkező 30 év feletti volt."
Hozzátette, hogy 31 966-an adták be 30 év fölött a jelentkezésüket 2025-ben felsőoktatási képzésre. Hankó Balázs érdekességként jelezte, hogy a legidősebb jelentkezők 81 és 83 évesek voltak.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Magyarország első mesterséges intelligencia ipari tanszéke, az ELTE-Bosch Mesterséges Intelligencia Tanszék öt év után tovább bővül. Az ELTE és a... Teljes cikk
A Diákhitel2 és a Képzési Hitel továbbra is kamatmentesen igényelhetők. Teljes cikk
A kormány a köznevelés minőségének javítása érdekében 2023-ban bevezette a pedagógusok egyéni teljesítményértékelését (TÉR), amit a KRÉTA... Teljes cikk
- Lemondás alatt táppénzre menni? Jogszerű és kockázatmentes? 2 hete
- Befolyásolja a táppénz a CSED és GYED összegét? 2 hete
- Magánegyetem lett a BME a MOL belépésével 2 hete
- Meghossszabbítják az év végéig felvett diákhitelek kamatstopját 2 hete
- Díjazták a legjobb magyar egyetemeket 1 hónapja
- Miért nincs MI-t érintő oktatási stratégia és jó ötlet-e leépíteni a bölcsészképzést? 2 hónapja
- Az igénylők közül ennyien kapták meg eddig a munkáshitelt 2 hónapja
- Konyhalányként eltérő bérekkel: mi lehet az oka? 2 hónapja
- Táppénz ideje alatt vállalhatok alkalmi munkát? 2 hónapja
- Szinte teljesen eltűntek az egyetemista és a 30 év feletti nyelvvizsgázók 2 hónapja
- A felsőfokú végzettségűek aránya a 25–34 éves korú népességen belül - grafikon 3 hónapja