Véget érhet a sztárügyvéd karrierje
A Kúria tegnapi döntése, hogy egy 2003-as eset miatt kizárják Ruttner Györgyöt a testületből - írja a Magyar Nemzet.
A lap értesülései szerint az ügyfél lánya, amikor megtudta ezt, panaszt tett a Budapesti Ügyvédi Kamaránál, akik vizsgálatot indítottak. Ruttner ekkor kifizette az összeget az ügyfelének.
Az ügyvéd az eljárás során próbált arra hivatkozni, hogy az ügy már elévült, de a bizottság nem értett vele egyet. Úgy vélik a hároméves elévülési idő, csak onnan számolható, amikor az ügyfél megkapta a fennmaradó összeget. Azt is kifogásolták, hogy ha az ügyvéd munkadíjként számolta el az összeget, akkor erről számlát kellett volna kiállítani. De ilyen számlát nem tudott bemutatni, az is felmerült, hogy védelme érdekében hamis papírokat is benyújtott.
Úgy gondolták, hogy az ügyvédnek letétként kellett volna kezelni az összeget, emiatt a vétség miatt felfüggesztett kizárást róttak ki rá. De Réti László, a BÜK elnöke fellebbezett saját fegyelmi bizottságuk döntése ellen, szerinte ilyen súlyos esetben végleges kizárásra van szükség. Másodfokon a Magyar Ügyvédi Kamara fegyelmi bizottsága járt el, amely egyetértett a legsúlyosabb szankció szükségességével. Ruttner a döntést a közigazgatási bíróságon támadta meg, de az a MÜK-nek adott igazat, ekkor kérte a Kúria felülvizsgálati eljárást, amely szerdán szintén a kamara javára döntött, fenntartva a közigazgatási bírósági ítélet hatályát.
Ruttner Györgynek olyan híres ügyfelei voltak korábban, mint Stohl András, vagy Damu Roland. A sztárügyvéd akkor is a hírekbe került, mikor bedőlt devizahitele miatt uzsorások fenyegetették.
Magyar Nemzet
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Egy orosz milliárdos szerint radikálisan át kell alakítani a munkarendet a gazdasági válság kezeléséhez: napi 12 órás, heti hatnapos munkát... Teljes cikk
Az éves teljesítményértékelés sok cégnél még mindig alapgyakorlat – miközben a HR-vezetők többsége sem hisz benne. Elavult rendszer, kellemetlen... Teljes cikk
- Gyakornokból vezető: 14 év a toborzásban, profi tippek álláskeresőknek 2 hete
- 20 állás, ami iránt legjobban nő a munkaadói igény 2026-ban 4 hete
- Felmérés: a dolgozók szerint az AI több kárt okoz, mint hasznot 4 hete
- Ezért nem érdemes tiltani a dolgozók másodállását 1 hónapja
- Nem a fizetés számít: ez tartja a munkahelyen a Z generációt 1 hónapja
- Hogyan lesz egy nő felsővezető? 1 hónapja
- Nyelvoktatás, te drága!? 1 hónapja
- Karrier vagy család – miért kényszerül egyre több nő választani? 1 hónapja
- Véget ért a szerbiai ügyvédek sztrájkja 2 hónapja
- Valós üzleti döntésekkel versenyeztek a jövő HR-szakemberei a Talent Bridge-en 2 hónapja
- Tudatos felkészülés a következő lépcsőfokra - tapasztalatok a HBLF X Mentor Programból 2 hónapja


Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?