A legjobb 10 felkészülés egy jó interjúhoz
A legjobb 10 felkészülés egy jó interjúhoz
1. Interjúkészségek: Hogyan lehet megszüntetni a feszültséget?
(1) Olvass el egy könnyed és érdekes magazint az interjú elÅ‘tt. Ebben az idÅ‘ben a könyvek és folyóiratok olvasása elterelheti a figyelmet, kiigazÃthatja az érzelmeket, és legyÅ‘zheti a szÃnpadi félelmet az interjúk során.
(2) Az interjú során ügyeljen a beszélgetés ritmusának szabályozására. A vizsgálóterembe való belépés és a helyfoglalás után, ha idegesnek érzi magát, ne rohanjon megszólalni, hanem koncentráljon a kérdések meghallgatására, mielőtt nyugodtan válaszolna rájuk.
(3) A kérdés megválaszolásakor a szem a kérdezÅ‘ homlokára irányulhat. Vannak, akik nem tudják, hova nézzenek, amikor kérdésekre válaszolnak. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a bizonytalan szemű emberek tisztességtelennek érzik magukat, ha az interjú során a másik személy homlokára összpontosÃtanak, Å‘szinte és magabiztos benyomást kelthetnek a másikban . , akkor is összeszedheti a bátorságát és feloldhatja a feszültséget.
(4) Zuhanyozz le egy jót a fürdőszobádban
Másodszor, interjúkészség: hogyan kell használni a nyelvet?
(1) Világosan, folyékonyan, elegánsan és nagylelkűen fogalmazzon. Beszéd közben ügyeljen a pontos kiejtésre, a tiszta szavakra, de a beszéd sebességének szabályozására is, kerülje a hÃvószavak használatát, nem beszélve a civilizálatlan nyelvezetrÅ‘l.
(2) Ãœgyeljen a hallgató válaszára. Az állásinterjú különbözik a beszédtÅ‘l, de inkább egy általános beszélgetéshez hasonlÃt. A beszélgetés során mindig figyelni kell a hallgató reakciójára. Például, ha a hallgató szórakozott, ez azt jelentheti, hogy nem érdekli, amit mondott, és meg kell próbálnia témát váltani; a homlokráncolás vagy a fejcsóválás azt jelezheti, hogy szavai nem megfelelÅ‘ek. A másik fél ezen reakciói szerint szükséges a nyelvezet, intonáció, hangnem, hangerÅ‘, retorika, beleértve a kijelentés tartalmát is, idÅ‘ben történÅ‘ igazÃtása.
Harmadszor, az interjú előtti előkészületek főként a következő szempontokból állnak:
(1) Műszer elÅ‘készÃtés
Amikor belép az interjúterembe, az elsÅ‘ benyomása a megjelenése. A ruházat mérlegelésekor vegye figyelembe a cég jellegét és a megpályázott pozÃciót. Ha a cég egyenruhát Ãr elÅ‘, fontolja meg egy takaros és elegáns öltöny elkészÃtését.
(1) Férfiaknál a sötét öltöny bármilyen interjúhoz megfelelÅ‘, fehér vagy világosszürke világoskék inggel és egyszerű nyakkendÅ‘vel párosÃtva. Ne felejtsd el, hogy ne válassz élénk szÃnű nyakkendÅ‘t, az olcsó gagyi nyakkendÅ‘kapcsok is levonásra kerülnek. A ruháknak tisztának és laposnak kell lenniük, a hajnak gondosan fésültnek, a cipÅ‘nek fényezettnek, a körmöknek tisztának és a szakállaknak le kell borotválnia.
(2) A nÅ‘knek több választási lehetÅ‘ségük van, mint a férfiaknak: sötét vagy semleges szÃnű öltönyök vagy kabátok és szoknyák, szerény inggel, hozzáillÅ‘ sötét harisnyával és félsarkú, világos cipÅ‘vel. Használj barna vagy fekete kézitáskát, tegyél bele kozmetikumokat, önéletrajzokat stb., a szoknya pedig legyen térd felett egylépcsÅ‘s szoknya, és a frizura is legyen konzervatÃv.
(2) Anyag-elÅ‘készÃtés
★ Két toll vagy töltÅ‘toll, minden esetre készÃtsen biztonsági másolatot! A hivatalos űrlap kitöltéséhez bármikor vigyen magával tollat ​​vagy töltÅ‘tollat.
★ Jegyzettömb Hasznos lehet az interjú során történÅ‘ rögzÃtéshez vagy számÃtásokhoz. A kézitáska külsÅ‘ rétegére helyezzen tollakat és jegyzetfüzeteket, amelyet bármikor kényelmesen használhat, hogy ne forduljon meg, idÅ‘veszteséggel és szervezés nélkül.
★ Legalább két frissen frissÃtett önéletrajz, még akkor is, ha az önéletrajz adott interjúlehetÅ‘séget, a kérdezÅ‘ továbbra is kaphat újabb önéletrajzot.ElÅ‘ször is bármikor kiveheti referenciaként, amikor a cég kitölti a jelentkezési lapot; másodszor , Az interjú után közvetlenül a cégre hagyhatod.. A további néhány példány elkészÃtésének célja, hogy megmutassa óvatosságát és teljességét, ha több kérdezÅ‘ van.
★ Oklevelek és különféle bizonyÃtványok, közismert nevén "lépcsÅ‘k", másolatokkal.
★ Lehet, hogy nincs szükség fényképekre és személyi igazolványokra, de készüljön fel.
★ Egy aktatáska.Ha a fenti tárgyakat szeretnéd vinni, készÃts elÅ‘ egy neked megfelelÅ‘ aktatáskát.A kézitáska nem fér el ezekre a dolgokra,és egyes dokumentumokat nem lehet összehajtani.
★ "Titkos fegyver" Ha rendelkezik munkaeredményének igazolásával vagy munkája igazolásával vagy akár szabadalommal, kérjük, hozza magával. Ez a legjobb "titkos fegyver" a bizonyÃtáshoz!
★ Mindezek elÅ‘készÃtése után a többi az, hogy a térképen keresztül meghatározzuk az interjú helyszÃnéhez vezetÅ‘ útvonalat, korán, egy órával a cég elÅ‘tt ki kell menni, megfigyelni a cég környezetét, és megnézni a másik cég "osztályzatát" , ami a szakzsargonban azt jelenti, hogy "" Lépj tovább".
Negyedszer, az alábbiakban felsorolunk néhány leggyakoribb kérdést az interjúban:
1) Miért hagyta el a legutóbbi cégét?
2) Mi a munkád célja?
3) Pontosan hogyan valósÃtja meg? Milyen műveletekrÅ‘l és lépésekrÅ‘l van szó?
4) Mik a terveid a jövőre nézve?
5) Mi a teendő a tényleges munkában, ha nehezen tud kijönni kollégáival vagy főnökeivel?
6) Mik a gyengeségeid?
7) Hogyan látja üzletünket?
A kérdezÅ‘ az Ön ismerete nélkül részletesen megkérdezi, mit tett, hogy megÃtélje képességeit, és eldönti, hogy alkalmas-e erre a cégre, alkalmas-e erre a pozÃcióra, és milyen értéket hozhat.
5. Hogyan tegyünk fel kérdéseket a kérdezőnek?
Ebben a szakaszban az interjú majdnem véget ért, ilyenkor a kérdező általában megkérdezi: Van még valami, amit kérdezni szeretne? Itt azt szeretné tudni a kérdező, hogy Ön a vágya, hogy belépjen a cégbe, vagy az Ön hozzáállása és szándékai. Ebben az időben meg kell ragadnia ezt a lehetőséget, hogy kifejezze valódi hozzáállását. Ha a kérdező nem tette fel Önnek ezt a kérdést, akkor ezt a kérdést közvetlenül a kérdezőnek is felteheti.
Itt ajánlok még néhány megfelelő kérdést:
V. Milyen a vállalati kultúra, értékek és ötletek, és milyen emberek a kollégák?
B. Mutassa be a vállalat promóciós mechanizmusát
C. Mik a (jövőbeni) elvárásaim
Ezen a ponton egy teljes interjú véget ért. Rengeteg hosszú történetet Ãrtam, és a barátaimmal is megosztottam azokat a részleteket, amelyekre az interjú során oda kell figyelni. Azt hiszem, nagy segÃtség lesz Végezetül mindenkinek sikeres interjút kÃvánok, találja meg ideális állását! ! !