logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Szerzők
  • HRPortal.hu
logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Archívum
mobile logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Szerzők
  • HRPortal.hu
publikálva: 0000.00.00 - 2027 éve
Dienes Martin

Célok elérése egy cégben

Egy korábbi cikkben már leírtam Neked (Célok Kitűzése Egy Cégben), hogy pontosan hogyan tűzz ki célokat céges szinten. Most viszont a másik oldalát, a célok elérését szeretném Neked megmutatni. Mivel elérni egy célt a feladat nagyobb része, ezért érdemes végig olvasni ezt a cikket.

Egy igencsak bonyolult, összetett és nehéz tétel a célok elérése. Alapvetően, ha van róla megértésed, hogy miért így kell csinálni, akkor egy idő után gyerekjáték lesz.

 

Ideális kép

​Ideális szó jelentése - Tökéletes; az összes elképzelhető eszményi jellemzővel hiánytalanul rendelkező. Az előző cikkben részletesen írtam erről. Itt nem szeretném kibontani: CÉLOK KITŰZÉSE EGY CÉGBEN Kattints.  A lényeg, hogy le kell írni a célt, mint ideális képet, tökéletesen kidolgozva.

 

Cél meghatározása

Amiért ez fontos, hogy ha valaki ránéz az ideális képre, akkor ne kelljen végig olvasni akár 5-6 oldalt, hanem röviden tudja, hogy pontosan mi a cél. Azaz, mi az egész ideális kép célja. Ez lehet, hogy például ez: ”1 milliárd Ft feletti árbevételt elérni.” - vagy akármi. Az ideális képben pedig nyilván hosszan van kibontva.

 

Értékes Végtermék meghatározása

Értékes Végtermék jelentése – egy olyan termék/szolgáltatás, ami már nem igényel további foglalkozást és el lehet cserélni akármilyen értékes dologra (akár pénzre). Néhány esetben furcsa lesz, viszont feltétlen ez is szükséges ahhoz, hogy egy célt meg tudjunk valósítani. Tudnunk kell, hogy mi lesz az eredmény, ahova eljutunk. Például: ”Az értékes végtermék: egy 1 milliárd Ft árbevételű cég igazgatója vagyok.”

 

Jelenlegi helyzet

​Na, ez egyszerű. Rá kell nézni az ideális képre, majd pedig egyszerűen rá kell nézni a jelenlegi helyzetre. Itt a feladatod, hogy leírd, mi az, ami most van. Mi az, ami most létezik. Mindezt azért kell, hogy a következő lépéseket meg tudd csinálni.

 

Tervek

​Terv szó jelentése - Megvalósítási vágy, gondolatban elrendezett cselekvési sorrend, eredményre, alkotás megvalósítására irányuló elgondolás. ​Dolgozd ki, hogy pontosan milyen tervekkel fogod ezt elérni! Lehet, hogy kell hozzá 20 terv, de lehet, hogy csak 3. Terv lehet, hogy bevezetsz egy új terméket, vagy akár, hogy felveszel még további munkatársakat. A terv az, ami az ideális kép és a jelenlegi helyzet közötti hidat jelképezi, amivel az ideálishoz tudsz eljutni!

 

Program

​Program szó jelentése – Lépések sora, amikkel egy tervet el lehet végezni. Itt már igencsak a ”Csináld!” részhez értünk. Itt a hangsúly azon van, hogy a feladat el legyen végezve, el legyen készítve. A programokat úgy kell elképzelni, mint például fel kell adni álláshirdetést, interjúztatni kell, el kell dönteni, ki lenne a legjobb munkatársnak, stb. Ezek kicsike utasítások, amiket valakinek el kell végeznie.

 

Projekt

Projekt szó jelentése – Lépések sorozata, amivel egy programot végre tudunk hajtani.​ Igazság szerint nem minden esetben fontos ezt használni, viszont ha tényleg nagyon alapos és nagyon precíz akarsz lenni, illetve szeretnéd, hogy minden munka el legyen végezve, akkor muszáj lesz használni. Ahogy a jelentésében is látod, ez a programnak a jobban lebontott kis része. Mint például, hogy menj be a HR-be, dolgozz ki velük egy álláshirdetést, add fel az újságba, stb. Így egy programot meg lehet valósítani egyszerűen.

 

Felelősök

​A legfontosabb rész még csak most jön. Add ki utasításba a feladatot! Ne legyen kétség, hogy ki csinálja azt, mikor csinálja. Legyen meg pontos utasításban, hogy ezt meg ezt ekkora és így kell elvégezni. Majd pedig számon is lehet kérni.

​

Így sokkal hatékonyabb tudsz lenni és sokkal stabilabb is lehet a céged. Még lehetne részletezni, hogy pontosan hogyan kell ezt csinálni, de talán így is elég nehéz lesz kivitelezned. Próbáld ki, és ha működik, alkalmazd!

Remélem tudtál ebből tanulni és akár ihletet nyerni.

 

Köszönöm, hogy elolvastad ezt a cikket!

Amennyiben szeretnél lépést tenni egy stabilabb cég felé, akkor igényeld a Vállalati Térképünket! https://www.dma.hu/vallalati-terkep

 

Címkék:
Dienes Martin

A DMA ponthu Kft. tulajdonosa és ügyvezetője vagyok, cégfejlesztéssel foglalkozunk. Üzleti cikkeinket, sikertörténeteinket mind én szoktam megírni, illetve újabban Gondolkozz Rendszerben podcastunk adásainak vagyok a szerkesztője.

A szerző összes bejegyzése
Bejegyzések, amik még érdekelhetnek
2025-07-02 14:15:43
Grade rendszer – A csapatok építésének alapja
2025-07-01 09:23:39
Termékeny zűrzavar
2025-06-30 07:46:15
KvantHumanisztika Kurzus 2
DMA - Nagyobb Stabilitás, Több Szabadidő!

Megváltoztatjuk a magyar munkahelyek közhangulatát és kultúráját! Azt ígérjük, hogy olyan cégfejlesztési rendszereket adunk át, melyeket integrálni tudsz és nem csak elméletben működnek, amivel eléred a több milliárdos árbevételt.

A blog összes bejegyzése
Hirdetés
A szerkesztő ajánlja
  • 2024-04-02 16:03:10 | Kaló István

    Informatikusok Magyarországon: Alkalmazott vagy Vállalkozó? - Fókuszban az IT Contracting

Cimkefelhő
hr coaching álláskeresés karrier e-learning vezetés motiváció munkavállaló állásinterjú vezető munkáltató toborzas állás elearning Kocsis és Szabó Ügyvédi Iroda önéletrajz Scotwork tárgyalás Munka Törvénykönyve tárgyalástechnika stressz munka coach Linkedin Dr. Kocsis Ildikó felmondás képzés scotwork kiválasztás szervezetfejlesztés változás vezetőfejlesztés érthető jog tippek online tanulás tanulás szabadság profitárgyaló önismeret siker tárgyalásikészség-fejlesztás
Widget Image

Főszerkesztő: Karácsony Zoltán

E-mail : zoltan.karacsony kukac hrportal.hu

Felelős kiadó: Markovics András

A HR Blog.hu kiadója a HR Portal.hu

A szerkesztőség címe: 1135 Budapest, Petneházy u. 55. I./7.

Telefon: +36 (1) 781 75 96

Gépház

Blogger bejelentkezés

Blogger regisztráció

Adatvédelem

Kiadónk további kiadványai

hrportal.hu

munkaugyi.hu

hrclub.hu

allasportal.hu

edenkert.hu

haziallat.hu