Blogger bejelentkezés
logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Szerzők
  • HRPortal.hu
logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Archívum
mobile logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Szerzők
  • HRPortal.hu
publikálva: 2016.04.06 - 4 éve
ARTudásmenedzsment

Az E-learning fejlesztés szintjei

Vajon mi a különbség a különböző e-learning szintek között? Az alábbi definíciók segítségével megtalálhatod azt a szintet, amely számodra ideális a tananyagfejlesztéshez. #1. Szint: Az 1-es e-learning szintet gyakran „l

Abstract vector Illustration. Composition of 3d stairs

Vajon mi a különbség a különböző e-learning szintek között? Az alábbi definíciók segítségével megtalálhatod azt a szintet, amely számodra ideális a tananyagfejlesztéshez.

#1. Szint:

Az 1-es e-learning szintet gyakran „lapozó e-learning”-nek írják le, ami nem derogáló, csupán megmutatja, hogy ezt a fejlesztési stílust mi alapján különböztetjük meg a többitől. A kurzus dizájnjának ezen a szinten is tükröznie kell a megbízó (cég) színeit, és látványos alap tulajdonságait (template színek, logó, stílus, stb.). Tartalmaznia kell alapvetően az oldalszámokat, navigációt, mint play/pause, next, back, home, súgó és hasonló általános gombok. A tananyagok ezen a szinten nem feltétlenül narráltak, vagy egyáltaln nincs hangjuk.

Minden tananyagnak, még ezen a szinten is, tartalmaznia kell az alap SCORM funkciókat, mint a könyvjelzés és a teljesítmény nyomon követése. A multimédiás elemek (hangok, illusztrációk, képek, Flash file-ok stb.) ezen a szinten általában egyszerűek és szokványosak. A grafikák a stock library-ből származnak, clip-artok és a többi szintén standard elem, amit nem külön a kurzus kedvéért gyártottak le speciálisan. Az 1-es szintű kurzusok általában nem túl interaktívak.

Teszt (igaz/hamis, több válaszlehetőség, stb.) viszont előfordulhat ebben is, hiszen a quiz készítés és fejlesztés manapság az egyik legkönnyebben tananyagba integrálható elem.

#2. Szint:

A 2-es e-learning szint minden eszközt tartalmaz, ami az 1-esben megtalálható, de már magasabb színvonalon vannak fejlesztve a kurzusai. A tananyagok komplexebb interakciókkal rendelkeznek, részletesebb dizájnjuk van, írások és szemléltető kiatált történetek is megtalálhatóak benne. Ígyt a költségei általában magasabbak. Például a 2-es szinten általában vannak in-line interaktív elemek: drag-and-drop, hot spotok és egyéb elemek, amire a felhasználónak szüksége van ahhoz, hogy befolyásolja az oldalon található objektumokat egér vagy billentyűzet használatával. Egyéni illusztrációk, grafikák és egyszerű animációk is előfordulnak.

#3. Szint:

Ez a szint is magába foglalja az előzőeket, de szintén egy magasabb színvonalon. Még interaktívabb, és komplexebb a dizájn. Itt már inkább az egyéni interaktivitás jellemző a template-alapú standard interaktivitás helyett. A fejlesztők multimédia tapasztalata élesebb egyedi látványt, több animációt és komplexebb instrukciós dizájnt tesz lehetővé.

Hozzá tartozhatnak probléma-megoldó feladatok például pénzügyi számítások, szimulációs szoftver környezet, stb. A tananyagoknak ezen a szinten sokkal komplexebb beépített SCORM csomagjuk van.

Például létrehozhol egy kurzust több, ami több témát is tartalmaz. Így a tanulóknak előfeltétel az A topic elvégzése, hogy a B-re továbbmehessenek. Itt biztosítani kell a korrigálás lehetőségét is, hogy a tanuló visszatérhessen a korábbi feladataira, ha nem sikerült egy interaktív feladatra vagy kvíz kérdésre jó választ adnia.

#4. Szint:

A 4-es e-learning szinttel a határ a csillagos ég! Magas szintű grafikákkal, 3 D illusztrációkkal/animációkkal, komplex interaktivitással, szimulációkkal rendelkeznek, és még sorolhatnám. Itt kezdődik az igazi szórakozás számodra és a tanulóid számára is, próbálj eljutni idáig a tananyagfejlesztésben, hidd el, megéri!

Megosztás


Tweet
Címkék:
e-learning tipp online tanulás tananyagszerkesztés hatékonyság tartalom
ARTudásmenedzsment

A szerző összes bejegyzése
Bejegyzések, amik még érdekelhetnek
2019-12-10 10:10:10
III. Wellbeing konferencia összefoglaló 1. rész
2019-12-06 08:30:22
A bizalom az alapja a közös munkának
2019-12-05 15:00:15
1. Lépés: Felhatalmazás – 7 lépés avagy hogyan erősítheted munkavállalóid elkötelezettségét a bizalomépítésen keresztül
E-learning

E-learningről közérthetően mindenkinek

A blog összes bejegyzése
Hirdetés
A szerkesztő ajánlja
  • 2019-10-23 11:37:12 | Jövőt Építők Generációja

    Hogyan kezeld megfelelően a digitális világot

Cimkefelhő
álláskeresés coaching e-learning hr karrier motiváció állásinterjú vezetés munkavállaló önéletrajz állás toborzas Linkedin vezető munkáltató tippek tipp munka kiválasztás coach önismeret siker Y generáció online tanulás stressz tananyagszerkesztés tanulás Munka Törvénykönyve ARS ENERGICA változás felmondás képzés kommunikáció Scotwork tárgyalás munkajog tudatosság visszajelzés kutatás önfejlesztés Dr. Kocsis Ildikó
Facebook
HR Portal
Widget Image

Főszerkesztő: Karácsony Zoltán

E-mail : hrblog kukac hrportal.hu

Felelős kiadó: Markovics András

A HR Blog.hu kiadója a HR Portal.hu

A szerkesztőség címe: 1135 Budapest, Petneházy u. 55. I./7.

Telefon: +36 (1) 781 75 96

Gépház

Blogger bejelentkezés

Blogger regisztráció

Adatvédelem

Kiadónk további kiadványai

hrportal.hu

munkaugyi.hu

hrclub.hu

allasportal.hu

edenkert.hu

haziallat.hu