Megkérdeztem a mesterséges intelligenciát...
Igen, nem csak Neked, nekem is szembejön minden második kattintásnál az MI, vagy AI – attól függ, ki hogy nevezi. Regisztráltam is ma egy ingyenes, másfél órás tájékoztatóra (online webinar), ami majd képbe hoz, hogy nehogy véletlenül lemaradjak a használatáról. Aztán agyalni kezdtem kicsit, hogyan is használhatnám… Teljesen kézenfekvőnek tűnt megkérdeznem „őt magát” arról, hogy szerinte milyen előnyei lehetnek a cégek, vállalkozások számára a csoportos élet-, baleset- és egészségbiztosítások igénybevételének. Az AI/MI pedig válaszolt a kérdésemre…
Kicsit rövidebben, kicsit szűkszavúbban válaszolt az AI (innentől „Aladárnak” hívom, mert egyszerűen kell, hogy hívjam valahogy…).
Aladár válaszait most megosztom Veled, rövid kommentjeimmel kiegészítve.
A kérdésem pontosan így hangzott: Miért lehet fontos a csoportos életbiztosítás, balesetbiztosítás és egészségbiztosítás a cégek számára?
Aladár válaszát pontonként, idézőjelbe téve, módosítás nélkül írom ide:
„Itt van néhány ok, amiért a csoportos életbiztosítás, balesetbiztosítás és egészségbiztosítás fontos lehet a cégek számára:
1. Munkavállalók védelme: A biztosítások lehetővé teszik, hogy a munkavállalók védelme és biztonsága prioritássá váljon a vállalatnál. Ez segít megteremteni a biztonságos munkakörnyezetet és nyugalmat ad a dolgozóknak.”
Kommentem az 1. ponthoz: biztonságos munkakörnyezetben egy nyugodt dolgozó bizonyosan jobban teljesít, tehát hatékonyabban dolgozik. Ez fontos lehet a munkaadónak.
2. „Vonzóbb munkáltatói ajánlat: A csoportos biztosítások nyújtása vonzó lehet a leendő munkavállalók számára. Az ilyen jellegű juttatások kifejezik a cég gondoskodását és érdeklődését a dolgozók iránt, ezáltal segítve a tehetséges munkaerő megszerzését és megtartását.”
Kommentem a 2. ponthoz: Aladár szerint tehát hatékonyabb lesz a toborzás, csökken a fluktuáció, könnyebb lesz a dolgozók megtartása, és a munkáltató márka, az employer brand is fényesebben csillog!
Ezekre eddig mi is gondoltunk, az előző blogbejegyzésemben a hatékonyabb toborzás kivételével meg is említem ezeket az előnyöket.
Na, de most mi jön, nézzük csak!
3. „Csökkenő betegség- és balesetből adódó költségek: A csoportos egészségbiztosítás lehetőséget nyújt arra, hogy a cégek csökkentsék az egészségügyi ellátásból adódó költségeket. Az előzetes tervezés és a megfelelő biztosítási fedezet segítségével a vállalatok jól kezelhetik az ilyen típusú kiadásokat.”
Kommentem a 3. ponthoz: az ám, a hatékonyabb egészségügyi ellátás kevesebb betegnapot, kevesebb betegszabadságot eredményez, ennek csökken a költsége, míg a munkavégzés hatékonysága emelkedik.
A megfelelő biztosítási fedezet az persze kérdés: sikerül-e összerakni úgy, hogy valóban hasznos legyen? Hát, ezért vagyok itt, hogy segítsek, hogy szakértő és specialista kollégáimmal segítsünk a megfelelő biztosítási védelem összeállításában!
4. „Csapatmorál javítása: Amikor a munkavállalók tisztában vannak azzal, hogy a cég figyelmet fordít az egészségükre és biztonságukra, ez pozitív hatással lehet a csapatmorálra és a munkakörnyezetre. A dolgozók észreveszik a vállalat gondoskodását, ami hozzájárulhat a produktivitás növekedéséhez.”
Kommentem a 4. ponthoz: Aladár itt alibizett szerintem, kicsit más szavakkal leírta ugyanazt, amit az 1. pontban. Jó, beleteszi a produktivitás növekedését, amit a fenti kommentemben én hatékonyság növekedésének írtam. Na jó, Aladár, ennyi belefér!
5. „Rugalmas biztosítási lehetőségek: A csoportos élet-, baleset- és egészségbiztosítások különböző opciókat és rugalmas terveket kínálnak a cégeknek. Ez lehetővé teszi a vállalatok számára, hogy testre szabják a biztosítási ajánlatokat, és a munkavállalók számára pedig lehetőséget adnak arra, hogy a saját szükségleteikhez igazodó biztosítást válasszanak.”
Kommentem az 5. ponthoz: igen, előző blogbejegyzésemben erről szól a differenciált dolgozói szintekhez igazított szolgáltatás. Meg persze a testreszabhatóság, hiszen könnyedén belátható: egy fővárosi start-up számára, ahol csupa diplomás munkatárs dolgozik kb. 28 éves átlagéletkorral, más szolgáltatási csomagok kellenek, mint egy vidéki fémipari vállalkozásnak, ahol a dolgozók zöme 40 pluszos, sőt, 50 pluszos fizikai dolgozó!
Azt gondolom, Aladár elég jól teljesített, igaz, nem állítottam túl nehéz feladat elé. Remélem, a közeljövőben bonyolultabb feladatok megoldásába is bevonhatom Aladárt!
Ha szívesen vennél egy online vagy személyes konzultációt a csoportos biztosításokkal kapcsolatban, keress meg a LinkedInen!