Coaching alapú szervezetfejlesztés
Önnel is előfordult már, hogy még a nyaraláson sem tudta otthonhagyni a munkát?
Talán még a tengerparton is dolgozott, miközben a többiek vígan ugráltak a vízben? A laptopot is magával kellett vinnie, hogy kézben tartsa a vízpartr
Önnel is előfordult már, hogy még a nyaraláson sem tudta otthonhagyni a munkát?
Talán még a tengerparton is dolgozott, miközben a többiek vígan ugráltak a vízben? A laptopot is magával kellett vinnie, hogy kézben tartsa a vízpartról az otthoni dolgokat?
A szervezetek támogatása sokféleképpen lehetséges. Adhatunk nekik tanácsot, segíthetünk a kiválasztásban, képezhetjük a kollégákat, vagy coacholhatjuk a kiválasztottakat.
Ez mind jó és hasznos. De tényleg... Azonban ha nem juttatjuk el a szervezetet arra a szintre, hogy önállóan is meg tudjon bírkózni a később felbukkanó hétköznapi kihívásokkal, akkor csak tüzet oltottunk. S a munka nehezen mindig ránk marad.
Mi azt gondoljuk, hogy a fejlesztés alapja a személet változtatása. A szemlélet pedig csak úgy változik meg, ha látjuk, hogy van értelme váltanunk. Ehhez pedig siker kell, tapasztalat, hogy érdemes változtatni a rutinokon.
A coaching alapú szervezetfejlesztés egy új eszköz. A lényege, hogy egymással párhuzamosan nézünk rá a cég folyamataira, a felelősségi körökre, döntési folyamatokra és közben új módszertant, gondolkodást tanulunk és sajátítunk el a feladatban résztvevő munkatársakkal, vezetőkkel.
A coaching eszköze alkalmas arra, hogy ne a tanácsadó irányítsa a változást, hanem a coach kísérje végig a kollégákat, vezetőken a szervezet működési folyamatainak testreszabásában úgy, hogy az építkezés közben egy merőben új szemléletet tanulhassanak.
Azt, hogy a közösség erőforrásait, gondolatait, félelmeit és értékeit bele lehet és kell építeni az új működésbe. Ez nem evidencia. Ettől sokkal inkább tartunk.
Pedig, ha coaching szemlélettel nézünk rá ezekre a feladatokra, helyzetekre, ha így támogatjuk a szervezetet az új elemek kialakításában és a képzésekben, akkor kiderül, hogy az új elfogadtatására nem is kell annyi időt és erőforrást áldoznunk, mint korábban hittük. Az eddigi félelmeket az újtól, inkább a kívácsi várakozás váltja majd fel.
Mi ezt tanácsadói szinten is kooperációban gondoljuk:
iCons-Hungary és Alfa-Humán Kft.
https://youtu.be/-m6gORxzl3M