Mentori Program, avagy fejlesztés a cég belső erőforrásaival
Egyre gyakrabban merül fel a szervezetek életében, hogy a külső tanácsadók bevonása mellett milyen formában lehetne a fejlesztésben érdekeltté tenni a tapasztalt, régóta ott dolgozó munkatársakat, vezetőket.
Aktuáli
Egyre gyakrabban merül fel a szervezetek életében, hogy a külső tanácsadók bevonása mellett milyen formában lehetne a fejlesztésben érdekeltté tenni a tapasztalt, régóta ott dolgozó munkatársakat, vezetőket.
Aktuális projektünk témája éppen ezt a témát érinti.
Célunk, hogy a szervezeten belül felhalmozódott tudást, és tapasztalatot használjuk fel a már ott dolgozó, fiatal, tehetséges, vezetői pályára szánt kollégák személyes fejlődése érdekében.
A mentori rendszer lényege, hogy olyan személyes támogatója legyen a fent említett kollégáknak, aki nem csak mint jó szakember, vezető van jelen a cégnél, hanem személyisége is megfelelő arra, hogy támogasson másokat.
A mentor feladata, hogy:
- szakmai, vezetési téren segítse a mentoráltat
- tanítsa őt abban, hogy adott helyzetekben, feladatok kapcsán hogyan közelítse meg a témát
- segítse hogyan oldja meg a nehéz, problémás helyeteket
- gondolkodásába új elemeket, megközelítéseket építsen be
- saját szervezeti tapasztalatát ossza meg a mentorálttal, ezáltal tegyen őt adaptívabbá a felmerülő kihívásokkal szemben.
Fejlesztő munkánk célja, hogy segítsük a szervezetet abban, hogy a mentori kultúrát és az ezt működtető folyamatot el tudja indítani. Ehhez szükséges, hogy felmérjük a szevezeti erőforrásokat, tisztázzuk a mentoring célját, kiválasszuk és kiképezzük az alkalmas mentorokat, majd a mentoráltakkal együtt a kiinduló helyzetet tisztázva indítsuk el és szisztematkus támogassuk a közös munkát, fejlődést.
Vonzó kihívás számunkra, hogy jelen projektünkben ezt a folyamatot építhetjük fel, s új értékkel gyarapíthatjuk az adott szervezetet. Jó érzés látni, hogy a szervezeten belül a mentorok iselismerésnek élik meg amikor a felkérik őket erre a támogató szerepre. S kifejezetten jó látni, hogy ez az újfajta partneri viszonyon hogyan változtatja meg a szervezeten belüli együttműködés szintjét és kultúráját.
A mentoráltak éleményei mellett több mentor is beszámolt arról, hogy mennyire tanulságos volt számára a mentoringban való részvétel és mennyit tanult önmagáról a folyamatban, illetve arról hogy miként tud másokat fejleszteni, támogatni nem csupán formális vezetői pozícióból.
Úgy tűnik, hogy ez egy olyan motivációs eszköz, ahol a folyamat minden szereplője sikerként és személyes nyereségként éli meg a közös munkát!
Vajon az Ön szervezetében is ki lehetne ezt építeni és működtetni?
Tegyen egy próbát, mi szívesen segítünk!
WWW.ICONS.HU