ÉVZÁRÁS - TE HOGY ZÁROD A SZAKMAI, VÁLLALKOZÓI ÉVED?
Coachként és egyben vállalkozóként is évet zárni összetett feladat. Figyelni kell az ügyfelek igényeire és az is fontos, hogy egy vállalkozásban pénzügyileg milyen esztendőt zárunk.
2015. április 23-a óta rengeteg dolog történt. Létrejött egy közösség, ahol a coaching szakmában dolgozók megoszthatják tapasztalataikat, tudásukat, ahol alakultak barátságok, de üzleti partnerségek, együttműködések is. Megvalósult 10 rendezvény számtalan olyan hasznos témában, ami egy coach számára nélkülözhetetlen tudása, tapasztalata, önmaga és működése szempontjából.
Decemberi rendezvényünkön a szakmai és vállalkozói évzárás volt a téma.
Coachként és egyben vállalkozóként is évet zárni összetett feladat. Figyelni kell az ügyfelek igényeire és az is fontos, hogy egy vállalkozásban pénzügyileg milyen esztendőt zárunk.
Talán korainak tűnik november végén, december elején a pénzügyi évzárásról beszélni, hiszen a beszámolók leadásának határideje csak jövő februárban és májusban esedékes (vállalkozói formától függően).
Ugyanakkor egy jó vállalkozó az év folyamán is követi pénzügyi helyzetét, s ilyenkor, december elején tökéletesen látja, hogy szükséges-e még például egy utolsó karácsonyi marketing kampány, vagy egy januártól felhasználható kedvezményes bérletvásárlási lehetőség a sikeres és pénzügyileg eredményes évzáráshoz.
Hogy érdemes számot vetni az idei év eredményeivel szakmai területen, hogyan és mit kommunikálunk ügyfeleink felé? A karácsonyi ünnepekkel véget ér az év, vagy ilyenkor is terem üzlet?
Általános tapasztalat, hogy valamilyen formában megköszönjük partnereinknek, ügyfeleinknek az egész éves munkát.
Köszönetet mondani többféle módon lehet. Van, aki személyes üzenettel, kézzel készített ajándékkal kedveskedik, mások akciókkal, kuponokkal (hogy üzlet is teremjen még). Egy dolgot azonban nem szabad elfelejtenünk: köszönet jár azért, hogy az ügyfeleinkkel együtt töltött coaching órák alatt mi coachok is rengeteget fejlődtünk és tanultunk önmagunkról és másokról is.
Az ünnepek közeledtével előtérbe kerülnek a karitatív tevékenységek is. Ennek egyik legfigyelemreméltóbb formája, hogy számos coach kolléga telefonos ügyelet formájában rendelkezésre áll azok számára is, akik egyedül töltik az ünnepet.
Ideje a visszatekintésnek és a tervezésnek
A coach ilyenkor végignézi az elmúlt évet, ránéz újra a mérföldkövekre és megtervezi, hogy min és hogy változtat majd a következő esztendőben. Tudatosság? Igen! A szakmai hitelesség és eredményesség szempontjából lényeges elem önmagunkkal és tevékenységünkkel is foglalkozni, körültekinteni, milyen irányban keressünk továbbképzéseket, hogyan tervezzük szakmai megjelenéseinket.
Számunkra ez az év elsősorban a Morning Coaching független szakmai közösség megteremtéséről szólt. Hittünk és hiszünk abban, hogy van létjogosultsága egy ilyen formabontó összefogásnak. Ha a statisztikákat és a visszajelzéseket nézzük, legkiemelkedőbb eredményünk a számok, olvasottság tekintetében is, amikor szakmák között próbáltuk megteremteni a kapcsolódást, tisztázni szerepeket, együttműködéseket, gondolunk itt a coaching, a pszichológia és a HR kapcsolódásaira.
Továbbá másik elért eredményünk, hogy a szakmabeliek számára egy olyan inspiráló, támogató közösséget keltettünk életre, ahol a tudásmegosztás és közös gondolkodás az egyik fő cél. Olyan emberek közössége lett a Morning Coaching, akik hasonló (ugyanazon) pályán tevékenykednek és ennek pozitív oldalát és a szinergiát szeretnék élvezni, egymás munkáját támogatni, a coach szakmát és annak megítélését erősíteni.
Tudatos coachok lévén terveztünk már a jövő évre is, folytatjuk a közös munkát immár hármasban, Ridira-Bócsi Rita coach kolléganővel kiegészülve.
Ezekkel a gondolatokkal zárjuk az idei utolsó bejegyzésünket, békés, feltöltődéssel teli ünnepeket kívánunk minden Olvasónknak!
Brigitta, Rita, Miklós