Segítségnyújtás téren és időn túl - Amikor a Wellbeing Szövetség, a LESZ és a Stressz-M összefog

Segíteni szeretnék az embereknek! Tenni szeretnék valamit azért, hogy jobb legyen a környezetemnek! Talán én is hozzájárulhatok ahhoz, hogy élhető világban nőjenek fel a jövő generációi! Ehhez hasonló „sokak számára ismerős hangzású” gondolatok nyomán valósult meg a Wellbeing Szövetség nyárvégi online találkozója, perspektívát mutatva a segítségnyújtás konkrét megvalósításához, finoman rávilágítva a valódi szolgálat mélységeire.
Az előző találkozó szellemiségét követve a Wellbeing Szövetség ez alkalommal is azt tűzte ki céljául, hogy olyan szervezetet és eseményt mutasson be, amely a mentális, érzelmi és fizikai egészség, vagyis a wellbeing fontosságára összpontosít. Meghívott vendége a LESZ – Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok Szövetsége volt, amelynek működéséről és terveiről Dudás Erika elnök, valamint Dr. Fábiánné Páger Anna és Simó Irma szakemberek beszéltek a résztvevőknek. Tanulságos és elgondolkodtató élmény volt hallgatni a beszámolójukat, hiszen szavaikból áradt a több évtizedes szakmai tapasztalat arra nézve, hogy egy szervezet hogyan és milyen módon tud igazán segíteni a mentális és érzelmi problémákkal küszködő embereknek. Egy olyan szövetség, amely időt, energiát és pénzt nem sajnálva képezi ki az önkénteseit, akik végül teljesen anonim módon, bármiféle hírverés nélkül igyekeznek helytállni a telefon mögött, napi több órában kezelve a legkülönfélébb krízishelyzeteket. Szakembert próbáló feladat ez, amely olyan alap tulajdonságokat követel meg, mint pl. az érzelmi stabilitás, a lelki ellenálló és megküzdési képesség, a tolerancia és kontroll magas foka, empátia és a pszichológiai érzék. Mindezen készségek elsajátítása kötelező az önkéntesek számára, hiszen csak így tudnak valódi segítséget nyújtani az őket felkereső bajbajutottaknak.
A LESZ statisztikai adatai alapján a telefonhívások 70-80%-ban a mentálhigiénés prevencióról, 20%-ban különböző krízisek kezelésről és 3-5%-ban a szuicid helyzetek, vagy akár az öngyilkossági hajlamok kezeléséről szól. Súlyos tények ezek, s pont ezért hangsúlyozza és hirdeti annyira a LESZ a prevenció fontosságát, a mentálhigiénés tudatosság fejlesztését. Ennek érdekében rendezik meg a Lelki Egészség Világnapi Szakmai Konferenciát is 2023 október 13-14-én Balatonfüreden. Abban bíznak, hogy ha a civil, az állami és a versenyszféra képviselői összefognak, még hatékonyabbá válhat a segítségnyújtás. Mindezek után természetes, hogy a Wellbeing Szövetség sorsközösséget érez minden ilyen megmozdulással és nagy örömére szolgál, hogy együtt dolgozhat a LESZ szakembereivel.
Ugyan a Szövetség Jóllét Nagykövet és mentor képzései már nagy sikerrel elindultak, a Wellbeing Szövetség elnöke, Faragó István mindezeken felül is arra törekedett, hogy más képzés formájában is lehetőséget nyújtson az érdeklődőknek a szakemberekkel történő találkozásra. Mint a Sressz-M alapítója, egy online bemutatóra invitál mindenkit, aki találkozni szeretne a LESZ szakembereivel, hiszen ők fognak oktatni a hamarosan induló Munkahelyi Mentál Mentor és a Leadership – Mental Health képzéseken is.
Szeretettel várunk minden érdeklődőt a programra! A részvétel ingyenes, azonban regisztrációhoz kötött.
Részletes program és regisztráció: Mentálisan Egészség a Munkahelyen>>
Indul - 2023. szeptember 28-án Munkahelyi Mentál Mentor 50 órás képzés>>
Indul - 2023. október 10-én a Lelki Egészség Világnapján: Leadership - Mental Healthészletes tematika 30 órás képzés>>
További információ: [email protected]
Üdvözlettel,
Faragó István
A Wellbeing Szövetség elnöke
A Stressz-M alapítója