logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Szerzők
  • HRPortal.hu
logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Archívum
mobile logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Szerzők
  • HRPortal.hu
publikálva: 2020.01.06 - 6 éve
travelessabbaticalcoaching

Mi köze a focinak a lelki egészséghez?

Angliában kitaláltak egy 1 perces figyelemfelhívó kampányt, amelyikből kiderül hogyan javítható a férfiak lelki egészsége.

 

Van abban valami felemelő és hátborzongtató érzés, amikor többtízezer liverpooli szurkoló közösen énekli: „YOU'LL NEVER WALK ALONE” dalt. És valóban, az ember úgy érzi, ha ehhez a közösséghez tartozik, nem lehet soha többé magányos!  https://www.youtube.com/watch?v=xx0Ru_1zPVk

Ez a dal, amelyik a liverpooli focicsapat „himnusza”, minden mérkőzés előtt felhangzik, amellett, hogy jelentős közösségformáló, összetartó erő, a csapat játékosait is feltölti energiával.

Ez az éneklős bevezetés természetesen ezen a hétvégén is rutinszerűen megismétlődött. Volt azonban valami, ami most eltért a szokásostól- behoztak a pályára egy transzparenst az alábbi felirattal:

A lelki egészségre való odafigyelés jegyében, minden angol kupameccsen megjelent a mérkőzések előtt ez a felhívás és a nagyobb hangsúly kedvéért a játék mindenhol 1 perccel később kezdődött! És a kampányhoz kapcsolódóan készült egy promó is. (Heads Ups campaign – szóval Fel a Fejekkel!)  https://www.youtube.com/watch?time_continue=51&v=-NlyrlyBa60&feature=emb_logo

De vajon miért éppen a focimeccseken kell felhívni a figyelmet a lelki egészség fontosságára és arra, hogy mindenki maga is tehet lépéseket ezért?

Erre is megvan a logikus magyarázat: hát hol lehet Angliában a leginkább veszélyeztetett férfiembereket megtalálni? Hát a focimeccseken!

Az Angol Közegészségügyi Szervezet és a Futball Szövetség (Public Health England’s (PHE) and The Football Association (The FA)) közös akciója az alábbi megfontolásokra épül:

  • azoknak a férfiaknak az aránya, akik észlelik ugyan a mentális állapottal összefüggő figyelmeztető jeleket, csak mintegy fele tesz valamilyen lépést a helyzet javítására. (A nőknél ez az arány kb. 70%.)
  • azoknak a férfiaknak háromnegyede, akik léptek a lelki egészségük védelmébe, úgy gondolja, hogy jobb lett volna már korábban lépéseket tenni.
  • a férfiaknak csak 18%-a tesz naponta valamit a lelki egészségéért, míg a nőknél ez az arány 24%.

Na, hát ezért választották a férfiak egészségért aggódó szervezetek a kampány fő helyszínéül a stadionokat.

(Az angliaihoz hasonló részletezettségű magyar adatok jelenleg nem ismerek.)

A lelki egészségre vonatkozó átfogó számok Nagy- Britanniában azt mutatják, hogy 1000-ból 174 embernek van lelki egészséggel kapcsolatos problémája. A statisztika szerint Magyarországon csak egy kicsivel jobb a helyzet: 1000-ből, 152 ember szenved a mentális egészséggel összefüggő gondoktól. (Persze, az alacsonyabb érték magyarázata lehet esetleg adatgyűjtési hiba is.)

Angliában tehát megtalálták a módját, hogy egy kreatív, nagyszabású ötlettel felhívják a figyelmet az öngondoskodás jelentőségére a lelki egészség megőrzésében, a korai baljós jelek felismerésében. És ennek milliárdokban mérhető gazdasági haszna is lehet! (fontban)

Vajon mikor kezdődnek majd a magyar focimeccsek is egy perccel később…? 

Csuport László

stresszkezelési facilitátor, coach

Címkék:
stressz jóllét mentális egészség férfiak foci lelki egészség
travelessabbaticalcoaching

A szerző összes bejegyzése
Bejegyzések, amik még érdekelhetnek
2025-07-02 14:15:43
Grade rendszer – A csapatok építésének alapja
2025-07-01 09:23:39
Termékeny zűrzavar
2025-06-30 07:46:15
KvantHumanisztika Kurzus 2
travelessabbaticalcoaching blogja

A blog összes bejegyzése
Hirdetés
A szerkesztő ajánlja
  • 2024-04-02 16:03:10 | Kaló István

    Informatikusok Magyarországon: Alkalmazott vagy Vállalkozó? - Fókuszban az IT Contracting

Cimkefelhő
hr coaching álláskeresés karrier e-learning vezetés motiváció munkavállaló állásinterjú vezető munkáltató toborzas állás elearning Kocsis és Szabó Ügyvédi Iroda önéletrajz Scotwork tárgyalás Munka Törvénykönyve tárgyalástechnika stressz munka coach Linkedin Dr. Kocsis Ildikó felmondás képzés kiválasztás scotwork szervezetfejlesztés változás vezetőfejlesztés érthető jog tippek online tanulás szabadság profitárgyaló tanulás önismeret tárgyalásikészség-fejlesztás siker
Widget Image

Főszerkesztő: Karácsony Zoltán

E-mail : zoltan.karacsony kukac hrportal.hu

Felelős kiadó: Markovics András

A HR Blog.hu kiadója a HR Portal.hu

A szerkesztőség címe: 1135 Budapest, Petneházy u. 55. I./7.

Telefon: +36 (1) 781 75 96

Gépház

Blogger bejelentkezés

Blogger regisztráció

Adatvédelem

Kiadónk további kiadványai

hrportal.hu

munkaugyi.hu

hrclub.hu

allasportal.hu

edenkert.hu

haziallat.hu