Bérkiegészítést kapnak az állami dolgozók
Egyösszegű bérkiegészítést kapnak a köztisztviselők és a közalkalmazottak, így teljesülhet a tavalyi bérmegállapodás - értesült a szerdai Világgazdaság.
A Világgazdaság értesülései szerint a kompenzáció első részeként 15 ezer forintot kapnának a közszférában dolgozók júliusban. A második részhez decemberben jutnának hozzá. A napilap által idézet KSH adatok azt mutatják, hogy 2007-ben 749 ezer közalkalmazott dolgozott a költségvetési intézményekben.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Az idei év elejéhez képest jövőre megduplázódik a családi kedvezményként igénybe vehető összeg: január 1-jétől egy gyerek után már havonta... Teljes cikk
Számos adózási könnyítést hoz 2026 a kkv-knak: emelkedik az alanyi adómentesség értékhatára az áfában, nő a költséghányad az... Teljes cikk
Pénz érkezik a gyerekes családok számláira még karácsony előtt: a január elején esedékes családi pótlékot idén is korábban, december 22-én... Teljes cikk
- VOSZ: elkerülhetetlen a bérmegállapodás újratárgyalása 5 hónapja
- Jubileumi jutalom: mikor esedékes valójában, és mi alapján számítják 5 hónapja
- Fel kell-e menteni a közalkalmazott hölgyet, ha Nők40-et igényel? 7 hónapja
- Czomba Sándor: az inflációval van baj, mert elviheti a béremelkedés javát 10 hónapja
- Nagy Márton: idén nem lesz szükség a bérmegállapodás újratárgyalására 10 hónapja
- Létrejött a bérmegállapodás a HungaroControlnál 12 hónapja
- A szomszédunkban befagyasztották a közalkalmazotti béreket és a nyugdíjakat 13 hónapja
- Béremelés 2025: múlt, jelen, jövő 1 éve
- Ennyivel fog emelkedni a fővárosi dolgozók bére 1 éve
- Így gazdálkodják ki a vállalatok az emelt béreket 1 éve
- Bérkilátások: ki számíthat év végén fizetésemelésre? 1 éve
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja