BME: követik a diplomások sorsát
Diplomás pályakövetési rendszerének és a karrierszolgáltatási rendszerének fejlesztésére nyert uniós támogatást a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME), áll a lapunknak eljuttatott közleményben.
Sok tévhit kering a köztudatban a diplomások elhelyezkedésével kapcsolatban, évek óta hallani, hogy túl sok diplomást képez a magyar felsőoktatás, tömeges diplomás munkanélküliség várható.
A statisztikák azonban épp ennek ellenkezőjét mutatják: Magyarországon - nemzetközi összehasonlításban is - kiemelkedő előnyöket biztosít a felsőfokú végzettség.
A jelenleginél pontosabb, megbízhatóbb kép kialakítását szolgálja a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen működő diplomás pályakövetési rendszernek a továbbfejlesztése a pályázat segítségével.
A végzettekkel kiépített kapcsolat az egyik legfontosabb és közvetlen forrása a munka világából megfogalmazódott elvárásoknak, tapasztalatoknak.
A diplomás pályakövetés révén az egyetem képet kaphat volt hallgatóik munkába állásáról, munkaerő-piaci jellemzőiről - arról, mennyire hasznosíthatóak képzései a munkaerőpiacon.
Olyan semmi mással nem pótolható visszacsatolás ez, amelynek segítségével az intézmények fejleszthetik képzéseiket, szolgáltatásaikat.
Fontos célja még a pályázatnak (a teljesség igénye nélkül):
- a műegyetemi hallgatók munkaerő-piaci érvényesülési esélyeinek növelése,
- a standardizált diplomás pályakövetési rendszer működtetése az összehasonlíthatóság és a gyorsabb feldolgozás érdekében, a hallgatói és a munkáltató igények folyamatos beépítése a karrierszolgáltatási rendszerbe,
- a karrierszolgáltatási rendszer működése során összegyűjtött tapasztalatok nyilvánossá tétele
- és nem utolsó sorban a rendszer fejlesztése során a hátrányos helyzetűek, fogyatékkal élők, a szegregált szocializációs környezetből származók, a szocializációs problémákkal küzdőknek szóló szolgáltatások speciális kialakítása.
A DPR (diplomás pályakövetési rendszer) továbbfejlesztése a nagyobb lépés afelé, hogy közelítsenek egymás felé a felsőoktatás és a munkaerő-piaci igények, elősegítve az intézmények versenyképességének javítását és a hazai felsőoktatás minőség orientált fejlesztését.
A projekt a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen a Diákközpont Karrier Iroda gondozásában valósul meg az Európai Unió támogatásával a magyar állam és az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával, áll a lapunknak eljuttatott közleményben.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Magyarország első mesterséges intelligencia ipari tanszéke, az ELTE-Bosch Mesterséges Intelligencia Tanszék öt év után tovább bővül. Az ELTE és a... Teljes cikk
A Diákhitel2 és a Képzési Hitel továbbra is kamatmentesen igényelhetők. Teljes cikk
A kormány a köznevelés minőségének javítása érdekében 2023-ban bevezette a pedagógusok egyéni teljesítményértékelését (TÉR), amit a KRÉTA... Teljes cikk
- Itt a toplista! Ezekben az országokban nem uralja a munka az életet – hogy áll Magyarország? 6 napja
- 55 évesen nyugdíj? A kormány a nehéz fizikai munkát végzőknek kedvezne 1 hete
- Így csökkenthetnénk a nők plusz terheit a nyári szünetben 1 hete
- Mondjuk ki végre, milyen fájdalmas árat fizetünk a rugalmas munkáért! 2 hete
- A diplomások tizede az AI miatt vált szakmát 2 hete
- Az amerikaiak harmada szakmunkásképző iskolát ajánlana a fiataloknak egyetem helyett 2 hete
- Újraindul a Nyári diákmunka program – akár 260 ezer forintos támogatás jár a munkáltatóknak 3 hete
- Szja-mentesség 25 év alatt – útmutató diákoknak a NAV-tól 3 hete
- Túl a zsebpénzen - a diákmunka már nem az, ami régen volt 3 hete
- Akik nyugdíj mellett is dolgoznak: brutális különbségek az EU-ban 3 hete
- Munkaerőhiány? Itt a rejtett 400 ezres tartalék - digitális, rugalmas, elérhető 3 hete