Csak akkor kamatmentes a családtámogatás, ha születik gyermek
Novák Katalin az Inforádiónak elmondta öt éven belül meg kell születni az első gyermeknek, azoknál a házaspároknál, akik igénybe veszik a családtámogatást.
Novák Katalin a Mokkában azt is elmondta, ezt a támogatást úgy kell elképzelni, mint egy kamatmentes személyi kölcsönt, bármire felhasználható lesz a várandósság 12. hetétől kezdve. A gyermekvállalás előtt álló fiatalok akár úgy is hozzájuthatnak a 10 millió forintos szabadon felhasználható babaváró hitelhez, hogy abból végül egyetlen fillért sem kell törleszteniük.
2019 július elsejétől a pénzintézeteknél lehet igényelni, de csak a július elseje után született gyermekek számítanak bele, és a házasságban születettek vagy az örökbefogadottak.
Jövedelmi feltételeket nem szabnak meg, maximum 50 ezer forint lehet a havi törlesztés.
Novák Katalin elmondta ha 5 éven belül nem születik gyermek, és ennek nincsen bizonyítható oka, akkor kamatostul kell visszafizetni, sőt az addig igénybe vett támogatást is vissza kell fizetni. Igaz ez akkor is, ha gyermektelenül válik el a fiatal pár. Ha bizonyíthatóan meddőség miatt nem születik gyermek, akkor az örökbefogadott gyermekekre is igénybe lehet venni a támogatást, ha nem sikerül örökbefogadni, akkor méltányosságot kell kérni a járási hivatalnál, és így kedvezőbbek lesznek a feltételek.
Mokka/inforádió
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról: a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a jövőben akár... Teljes cikk
Az egyéni vállalkozóknak készített szja-bevallási tervezetekbe a NAV automatikusan betölti a rendelkezésére álló online számla- és... Teljes cikk
A 2026-os év első negyedévének adatai szerint a HR-technológiai piac radikális átrendeződésen megy keresztül, ahol a nagy humántőke-menedzsment... Teljes cikk
- Hogyan kezelje a HR humánusan a leépítéseket? 1 napja
- Minden második dolgozó retteg a pénzügyeitől: ez rontja a produktivitást 2 napja
- Emelt támogatási összeggel folytatódnak a munkaerőpiaci programok Borsodban 2 napja
- Mekkora hitelre elég az átlag és a mediánfizetés jelenleg? 1 hete
- Uniós források feltételekkel: mi kell a kifizetésekhez? 2 hete
- Ezt sokan félreértik a Otthon Starttal kapcsolatban 3 hete
- Egyedi esély: Harvard szintű vezetőfejlesztés női tehetségeknek ösztöndíjjal 4 hete
- Szervezeti átalakítással erősít a WING: új vezetési struktúra áprilistól 4 hete
- Rendkívüli települési támogatás 2026-ban - ki kaphatja, hogyan igényelhető? 1 hónapja
- Ahol több a távmunka, ott több gyerek születik - állítja egy kutatás 1 hónapja
- Cafeteria-kutatás: a dolgozók harmada már lakhatási támogatást kérne 1 hónapja

Amikor a HR ég ki: miért hagyják el a szakemberek a pályát?