kapubanner for mobile

Csak jövő júliustól nő és egyelőre nem duplázódik családi adókedvezmény

A mai napon ismét kormányinfót tartott Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő a legfrissebb kormánydöntésekről. Többek között szóba került a családi adókedvezmény Orbán Viktor miniszterelnök által megígért "duplázása".

Csak jövő júliustól nő a családi adókedvezmény és nem duplázódik-

A kormány a következő évben megduplázza a gyermekek után járó adókedvezményt - mondta a miniszterelnök két hete a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

Gulyás Gergely mai bejelentése szerint csak jövő júliustól nő a családi adókedvezmény és akkor is csak 50 százalékkal, a további 50 százalékos emelés 2026. január elsején jön. 

A kormány az új gazdaságpolitikai program részeként emellett hosszú távú, legalább 3 éves bérmegállapodást szeretne elérni, és beindul a munkáshitel-program - tette hozzá. 

Gulyás Gergely megismételte azt is, hogy 5 százalékos önkéntes lakáshitel-kamatplafont kezdeményez a kormány. Emellett a következő két év kiemelt kormányzati feladatának nevezte a lakásépítés gyorsítását, a megfizethető lakhatás biztosítását. 

A nyitóképen Gulyás Gergely (forrás: MTI)

  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek