Egyetemes összefogás az egyenlő esélyekért
Országosan több mint ezer mozgás-, hallás-, látássérült, vagy tanulási, kommunikációs zavarral küzdő hallgató tanul valamely felsőoktatási intézményben. A speciális képzési igényű fiatalok integrációját elősegítendő a Szegedi Tudományegyetem 2009. szeptember 24-én szakmai napot hirdet az intézmény oktatói és polgárai számára. A rendezvény célja, hogy felhívja a figyelmet azokra a módszertani lehetőségekre, szolgáltatásokra, melyekkel teljesebbé válnak a megváltozott képességű hallgatók tanulási lehetőségei.
A rendezvényen az elméleti előadásokon túl lehetőség nyílik vélemény- és tapasztalatcserére szakértőkkel, valamint kísérőprogramként például a vak pingpong, az ülőröplabda és a hangostérkép túra kipróbálására. Többek között szó lesz a mozgás-, hallás-, látássérült, vagy tanulási, kommunikációs zavarral küzdő fiatalok pályázati, támogatási lehetőségeiről, továbbá információt kaphatnak a tanulást segítő eszközök, mint például a szövegfelolvasó gép, vagy a speciális szövegnagyító használatáról.
"A Szegedi Tudományegyetem kiemelt figyelmet fordít az esélyegyenlőség megteremtésére: a fogyatékkal élők számára egyetemi órakeretek között is elérhető sportfoglalkozás, valamint az országban először a szegedi universitas indított el angol és német nyelvű kurzusokat diszlexiás hallgatók számára. Az intézmény továbbá minden újonnan épült, vagy átalakítás alatt álló épületében kiemelten figyel az akadálymentesítési szempontok érvényesülésére is" - hangsúlyozza Dr. Szenes Márta, a Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Életvezetési Központ vezetője.
A szakmai naphoz szorosan kapcsolódik az országban már számos helyen bemutatott Fogyatékosságtörténeti vándorkiállítás is, ahol az érdeklődők a fogyatékossággal élő személyekhez való viszonyulás társadalomtörténetével ismerkedhetnek meg 2009. szeptember 22-től.