Emelkedett a munkanélküliség Németországban
A szeptemberi 6,9 százalékról 7,0 százalékra emelkedett októberben a munkanélküliség Németországban a szezonális hatásoktól megtisztított adatok szerint - közölte a német szövetségi munkaügyi hivatal szerdán.
Frank-Jürgen Weise, a munkaügyi hivatal vezetője a szervezet közleményében arra hívta fel a figyelmet, hogy a munkaerő-piaci helyzet összességében javult, a kereslet "továbbra is magas". A munkanélküliek kiigazítatlan száma 2,737 millióra csökkent októberben a szeptember 2,796 millióról. Rainer Sartoris, a HSBC Trinkaus elemzője arra hívta fel a figyelmet, hogy a vállalatok az euróövezeti adósságválság és a lassuló világgazdasági növekedési ütem miatt már óvatosabban vesznek fel újabb alkalmazottakat.
"Nem meglepő, hogy ilyen gazdasági környezetben jobban megfontolják lépéseiket" - fogalmazott a szakember. Sartoris hangsúlyozta ugyanakkor, hogy nem számít jelentős negatív fordulatra, de az elmúlt időszak nagy létszámbővítéseinek vége. A német munkanélküliségi ráta szeptemberi, 6,9 százalékos értéke a Németország újraegyesítése óta tapasztalt legalacsonyabb adat volt.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Miközben Moszkva egyre nehezebben talál munkaerőt a dróngyártáshoz, váratlan irányból érkezhet segítség: az ukrán hírszerzés szerint... Teljes cikk
A megélhetési költségek folyamatos emelkedése miatt minden ötödik munkavállaló kénytelen másodállást vállalni Horvátországban - derül ki a Moj... Teljes cikk
Az EU bírósága megerősítette az unióban alkalmazandó megfelelő minimálbérekről szóló irányelv nagy részének érvényességét, ugyanakkor... Teljes cikk
- "Dolgoznék bárhol, de sehova sem vesznek fel" - miért nem kapják meg milliók a vágyott munkát? 2 hónapja
- Így áll a munkanélküliség az OECD-országokban 3 hónapja
- A munkanélküliek száma korcsoportonként 3 hónapja
- Így változott a munkanélküliség Csehországban 3 hónapja
- A munkanélküliségi ráta alakulása nemek szerint - grafikon 3 hónapja
- Csökkent a munkanélküliség az euróövezetben 3 hónapja
- Egy ország, két világ – elképesztő különbségek a német bérekben 3 hónapja
- KSH: 41 ezerrel kevesebben dolgoztak júliusiban, mint tavaly 3 hónapja
- Álláspara Németországban: munkahelyek tízezrei veszélyben 3 hónapja
- Nőtt a munkanélküliség Lengyelországban 3 hónapja
- Elég volt a beteg dolgozókból – vizitdíjat követelnek a munkaadók 3 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?