Szerző: HRPortal.hu hírszerkesztő - Forrás: MTI
Megjelent: 10 éve

"Európa nem kívánságműsor"

A Magyarország felől érkező embercsempészet korlátozása végett a magyar-osztrák határon is kerítést építene az osztrák belügyminiszter, a burgenlandi tartományi vezető pedig ugyanezen a szakaszon állandó határellenőrzést szorgalmaz - derül ki a Kurier című osztrák lap hétfői számából.

Az újság információi szerint a tárcánál már elkezdték az erre vonatkozó intézkedéstervezet kidolgozását. Johanna Mikl-Leitner belügyminiszter az osztrák közszolgálati televízió (ORF) adásában megerősítette, hogy Ausztria határát továbbra is védeni fogják, és ha szükséges, újabb kerítéseket építenek, újabb konténereket állítanak fel, és több rendőrt, katonát állítanak szolgálatba. Mikl-Leitner közlése szerint jelenleg naponta átlagosan száz menedékkérelmet adnak be Ausztriában, és ha folytatódik ez a tendencia, már ősszel elérik a befogadás 37 500-as felső határát. Emiatt a miniszter további intézkedéseket helyezett kilátásba.

Johanna Mikl-Leitner arról is beszélt, hogy felgyorsítják azon menekültek kitoloncolását, akiknek a menedékkérelmét elutasították. Tájékoztatása szerint a pár óráig tartó eljárást a spielfeldi központhoz hasonló, határ menti regisztrációs központokban fogják lefolytatni. Tervei szerint a határról közvetlenül biztonságos országokba küldhetik az embereket, még akkor is, ha menedékkérelmet nyújtottak be Ausztriában. "Európa nem kívánságműsor" - jelentette ki a tárcavezető, hangsúlyozva, hogy a menekültek nem választhatják meg, melyik országba szeretnének menni. Közlése szerint jelenleg 60 ezer menedékkérelmet még nem dolgoztak fel, ezek elbírálási ideje átlagosan hét hónap.

Naponta 3200 migráns léphet be Ausztriába

Ausztria nem akar részt venni a menekültek kvóta szerinti szétosztásában, mert már megtette a magáét. Ráadásul azután, hogy hónapokig ostorozták hazánkat a déli határra felépített kerítés miatt, megépítették a saját határzárukat.

A januárban hozott osztrák döntés szerint naponta legfeljebb 3200 migráns léphet be Ausztriába, és a déli határnál legfeljebb 80 menedékkérelem nyújtható be. Egy korábbi döntés szerint az idén legfeljebb 37 500, 2019-ig összesen 130 ezer migránst engednek be az országba. Tavaly 89 ezer kérelmet nyújtottak be. Mikl-Leitner szerint ha a stájerországi Spielfeld mellett a tiroli Brenner-hágónál lévő átléptetőhelyet is megnyitják, mindkét határátkelőnél napi 40-40 kérelmet fogadnak majd. A miniszter szorgalmazta a kelet-balkáni útvonal lezárását, és úgy vélte, hogy a Törökországgal kötött megállapodás nem oldja meg a helyzetet. Indoklása szerint a menekültek a görög-macedón határzár miatt Bulgária felé kerülnek, ez lehet a migránsok következő útvonala.

Hans Niessl burgenlandi tartományi vezető a Kurier hétfői számának adott interjújában úgy vélte: a bűnügyi statisztika szerint Burgenland a legbiztonságosabb ausztriai tartománynak számít ugyan, azonban „tudvalevő”, hogy az embercsempész-maffia „ingajáratot” üzemeltet Budapest és Bécs között, fejenként 600 és 1000 euró közötti összegekért szállítja az embereket. „Ennek tudatában helyi lakosként már nem érzem magam annyira biztonságban” - mondta a szociáldemokrata politikus.

Úgy vélte, hogy Burgenlandban is a stájerországihoz hasonló határ menti regisztrációs központot kellene kiépíteni. Elmondása szerint jelenleg a tartományi rendőrség akkor végez határellenőrzést, amikor a csempészmaffia éppen aktív. Úgy vélte, hogy a csempészet elleni küzdelem sikere a határon átnyúló összefogásban rejlik, ezért szorosabb együttműködést szorgalmazott Magyarországgal.
  • 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Sokan terveznek új állást keresni 2026-ban, de kemény lesz a verseny

Átlag felett az álláskeresők száma a technológiai és egészségügyi szakemberek, a Z generációs munkavállalók és a dolgozó szülők körében. Teljes cikk

Új év, új élet? Munkát kínálnak egy teljesen lakatlan szigeten

Különleges álláslehetőséget hirdetett meg a Scottish Wildlife Trust: hat hónapra természetvédelmi őrt keresnek a lakatlan Handa szigetre Skócia... Teljes cikk

A brit dolgozók harmada nem érzi az inspirációt a munkahelyén - Mi lehet a megoldás?

Az inspiráció hiánya többek között a termelékenységre is negatív hatással van. Teljes cikk