Finomhangolni kell a tanfelügyeleti és a pedagógus önértékelési rendszert
Megállapodás született a tanfelügyeleti és intézményi önértékelési rendszer egyszerűsítéséről és az adminisztráció-csökkentésről, derül ki a Köznevelésért Felelős Államtitkárság kormány.hu-n közzétett nyilatkozatából. Így a rendszer kevesebb teherrel fog járni a pedagógusok, intézményvezetők és mesterpedagógus szakértők számára, írják.
A szakmai szervezetekkel, szakszervezetekkel való egyeztetések eredményeképpen már döntés született arról, hogy a teljes körű intézményi önértékelést nem kettő, hanem öt éves időszakonként végzik el mind a pedagógusok, mind az intézményvezetők, mind pedig az intézmények. Döntés született arról is, hogy az önértékelés és a tanfelügyelet átmeneti ideig nem számít bele a pedagógusok minősítésébe.
A 2016. január 14-ei tárgyaláson a felek számos konkrét – eljárásrendbeli és eszközrendszert érintő – kérdésben megállapodtak. A megállapodások egy része már a 2016-os önértékelési, tanfelügyeleti és minősítési eljárások során is érvényesíthető, míg a nagyobb horderejű változások a 2017. évi eljárások megkezdésével lépnek hatályba.
A Köznevelésért Felelős Államtitkárság 2016. január 12-én a Pedagógusok Szakszervezetével, a Magyar Közoktatási és Szakképzési Szakszervezettel és az Oktatási Vezetők Szakszervezetével tárgyalt, majd 2016. január 14-én a Nemzeti Pedagógus Kar és a Közoktatási Szakértők Országos Egyesületének tárgyalódelegációjával – közte számos intézményvezetővel, tanfelügyelő, minősítő szakértővel – folytatta a szakmai egyeztetést.
kormany.hu