Itthon gyógyíttatják magukat a külföldön dolgozók
Bár az egészségbiztosítási rendszerből ki kellene jelentkeznie a külföldön élő és dolgozó állampolgároknak, ezt sokan nem teszik meg. 2009 óta 262 ezren tették ezt meg, míg a becslések szerint több mint félmillióan élnek külföldön, írja a Magyra Idők.
A taj-kártyát a kijelentkezéskor le kell adni, majd ha valaki visszatér újra kell aktiváltatni. Legtöbben, 65 500-an tavalyelőtt jelentkeztek ki, illetve vissza a magyar tb-rendszerbe a külföldön élő magyarok közül. A külföldi munkavállalás tényét nem kell bejelenteni, ezért sokan nem intézkednek az egészségbiztosításuk felől, amit elvileg a munkavállalástól számított 15. napig kellene bejelenteni. Ennek elmulasztása mulasztási bírságot vonhat maga után.
Ha valaki úgy vesz igénybe egészségügyi ellátást, hogy nincs fedezve az egészségbiztosítása, azon az ellátás összegét behajthatják. Sokan úgy kerülik meg a szabályozást, hogy továbbra is rendelkeznek magyarországi állandó lakcímmel.
Magyar Idők
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari... Teljes cikk
Míg 2018-ban 740 ezren igényelték az szja-bevallás tervezetének postai kiküldést, addig 2025-ben már csak 75 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Egyre... Teljes cikk
Több mint 200 dolgozó elbocsátásáról szóló hírek miatt szólította fel nyilvánosan az OTP Bank elnökét, Csányi Sándort a leépítések... Teljes cikk
- Élő végrendelet – ezért nem szabad halogatni ezt a döntést 2 hete
- Külföldi munkaerő Magyarországon: szervezeti tapasztalatok és tanulságok 2 hete
- Egy apró hiba, milliós bírság - ezekre figyelj külföldi munkavállaló alkalmazásakor 1 hónapja
- A külföldi dolgozók száma és változása nemzetgazdasági áganként - grafikon 1 hónapja
- Így kell kiszámolni a nyugdíjat 2026-ban - Mutatjuk a lépéseket 3 hónapja
- Már parlamenti vitán a 14. havi nyugdíjról szóló törvényjavaslat 3 hónapja
- Óriási szakemberhiány Németországban: itt a hiányszakmák friss listája 4 hónapja
- Ekkora munkaügyi bírságot szabtak ki az építőiparban dolgozó cégekre 2024-ben 4 hónapja
- 3000 eurós fizetés és ingyen szállás - indulnak a téli munkák Ausztriában 4 hónapja
- Mi alapján kaphatok megváltozott munkaképességűként több ellátást? 4 hónapja
- Brutális szigorítás Nagy-Britanniában: nyelvvizsga nélkül nincs munkavállalás 5 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben