Jön a hatnapos munkahét, de csak a felsővezetőknek
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatA Samsung Group hatnapos munkahetet vezet be a vezetők számára Koreában. Az értesülések szerint ez a sürgősségi intézkedésnek titulált rendelkezés a gazdasági helyzet és az elmaradó 2023-as eredmények miatt szükségszerű - adja hírül a Business Insider.
Míg az elmúlt időszak slágertémája a négynapos munkahét bevezetésének latolgatása volt, a Samsung Group teljesen az ellenkező irányba halad - legalábbis a vezetők tekintetében. A dél-koreai üzleti óriás hirtelen lépése a The Korea Economic Daily értesülése szerint azért történt, mert a vállalat olyan üzleti ellenszéllel küzd, mint az emelkedő olajárak, a magas hitelköltségek és a dél-koreai valuta erőteljes leértékelődése.
A hírek szerint a rendelkezésre úgy kell tekinteni, mint a vállalat "vészhelyzeti üzemmódjának" fontos elemére.
"Tekintettel arra, hogy főbb egységeink, köztük a Samsung Electronics Co. teljesítménye 2023-ban elmaradt a várakozásoktól, bevezetjük a hatnapos munkahetet a vezetők számára, hogy válságérzetet keltsünk és mindent megtegyünk a válság leküzdésére" - mondta a Samsung Group egyik vezetője a Daily című napilapnak.
Az új munkarend a Samsung legtöbb technológiai részlegénél azonnal életbe lép, és a közeljövőben várhatóan a pénzügyi szolgáltatások üzletágai is követik majd. Más részlegek egyes vezetői már az év eleje óta önkéntesen hatnapos heteket dolgoznak - írja a Daily.
A Samsung Electronics vezetőinek lehetőségük lesz arra, hogy szombaton vagy vasárnap is bejöjjenek. A vezetői szint alatti alkalmazottak továbbra is heti öt napot dolgoznak majd.
Miközben a vállalat a 2023-as eredményekből való kilábalást várja, a közelmúltban volt egy pozitív fejlemény is: a Samsung az első negyedévben visszaszerezte a globális okostelefon-szállítások első helyét - ezt a címet rövid időre elvesztette az Apple-től a 2023 utolsó negyedévében.
A Samsung 2024 első negyedéves eredményeit április 30-án fogja közzétenni. Legutóbbi kommunikációja szerint a vállalat óvatosan optimista az okostelefonok iránti kereslet 2024-es fellendülésével kapcsolatban.
Dél-Korea: az intenzív munkakultúra nem ismeretlen jelenség
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (Organisation for Economic Co-operation and Development) adatai szerint Dél-Koreában 2022-ben az átlagos dolgozó 1901 órát töltött munkahelyén, ami az ötödik legmagasabb érték a gazdasági szervezet 38 tagállama közül. Tavaly az ország a 69 órás munkahét bevezetésének tervét szorgalmazta, amelyről csak a fiatal munkavállalók és a szakszervezetek ellenállása után tettek le. (40 órás munkahét szorozva 42 héttel, az 1680 munkaóra)
Az SK Group, egy dél-koreai nagyvállalat, amelynek tulajdonában van a Samsung versenytársa, az SK Hynix, az év elején közölte, hogy újra bevezeti a rendszeres szombati meetingeket a vállalat vezetői számára.
Business Insider
fotó: freepik
- 2026.09.09Fókuszban a ,,hard HR” – ingyenes, kétrészes webinár A HR döntések ma már nem választhatók el a jogi, adózási, pénzügyi és bérszámfejtési szempontoktól. A Niveus adózási, jogi és payroll szakértői ingyenes, kétrészes webinár keretében, a munkavállalói életciklus mentén mutatják be a legfontosabb „hard HR” összefüggéseket, tipikus hibákat és gyakorlati megoldásokat. A program a bértranszparencia irányelv gyakorlati hatásaira is kitér.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Ne maradjon le a tréningpiac legjobb napjáról! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
