Karrierprogramot kínál a Bridgestone
Három év alatt akár 40%-os bérnövekedést tesz lehetővé a Bridgestone Tatabánya Termelő Kft. új bérrendszere, amelyet azért dolgozott ki és vezetett be a vállalat, hogy a 2020-ra négyszeresére bővülő gyártókapacitással párhuzamosan a mostani, közel 800 fős személyi állományát is a terveknek megfelelően tudja növelni. Az új bérrendszer a vállalat jelenlegi és leendő munkatársainak kiszámítható, szakmailag és anyagilag is tervezhető karriermodellt biztosít a régóta szakemberhiánnyal szembesülő Komárom-Esztergom megyei térségben. A Bridgestone Tatabánya Termelő Kft. néhány éven belül a cégcsoport európai hálózatának első számú termelőközpontja kíván lenni.
A Bridgestone Tatabánya Termelő Kft. az egyik legnagyobb gumiabroncs gyártó vállalat Magyarországon, amely a kormány stratégiai partnereként 2013-ban hirdette meg azt a nagyszabású kapacitásbővítési tervét, amelynek keretében 2020-ig megnégyszerezi gyártó kapacitását és 20%-kal növeli alkalmazottainak számát. A folyamatos fejlesztéseknek köszönhetően a tatabányai gyár mára már a cégcsoport meghatározó, a legfejlettebb technológiával rendelkező európai üzemévé lépett elő. Jelenleg évente közel 2 millió abroncs készül Tatabányán.
A Bridgestone Tatabánya Termelő Kft. Komárom-Esztergom Megye egyik legnagyobb foglalkoztatója. A vállalat közel 800 munkatársának 97%-a férfi, akiknek 85%-a operátori, gépkezelői munkakörben dolgozik. Az operátorok az abroncsok alapanyagának előkészítésben, a keverésben, az extrudálásban, a préselésben, az abroncsok felépítésében, a vulkanizálásban töltenek be felelősségteljes munkakört, a logisztika és a minőségbiztosítás területén pedig a férfiak mellett nők is dolgoznak operátorként. A társaság legfőképpen számukra és az újonnan csatlakozó munkatársak számára dolgozta ki programját, hogy anyagi és szakmai szempontból is tervezhető előmenetelt biztosítson munkavállalóinak.
Akár 40 százalékkal magasabb munkabér és 3 havi bónusz
A dinamikus kapacitás- és alkalmazotti létszámbővülés óriási kihívás elé is állítja a társaságot. Éppen ezért, a Komárom-Esztergom megyei térségben is érezhető szakemberhiányra válaszul a Bridgestone Tatabánya Termelő Kft. teljes mértékben átalakította bérezési, illetve a béren kívüli juttatási rendszerét. A Bridgestone Munkavállalói Karrierprogram legfontosabb eleme egy olyan progresszív bérezési- és előmeneteli rendszer, amely lehetővé teszi, hogy a cég jelenlegi munkavállalói szakmai fejlődésük függvényében, 3 év alatt akár 40 százalékkal is növelni tudják keresetüket. Az új program tehát biztos szakmai és anyagi előmeneteli lehetőséget biztosít, ezen felül pedig éves szinten háromhavi keresetnek megfelelő bónusz elérését is lehetővé teszi.
„Társaságunk ambiciózus növekedési terveit és kollégáink visszajelzéseit figyelembe véve alakítottuk ki a Bridgestone Munkavállalói Karrierprogramot." - mondta Duna András, a Bridgestone Tatabánya Termelő Kft. humánerőforrás igazgatója.
50 százalékkal nőtt a cafeteria összege
A cég a béren kívüli juttatások rendszerét is átalakította. A vállalat 50%-kal, 240.000 forintról 360.000 forintra növelte az egy dolgozóra jutó éves cafeteria keretet, amelyhez havonta, 8.700 forint értékű étkezési hozzájárulást, a munkába járáshoz pedig ingyenes buszjáratot, vagy bérlettámogatást is biztosít. A dolgozók egészségére 2016 októbere óta heti 40 órában orvosi asszisztens, heti 20 órában pedig az üzemorvos is ügyel, az üzemorvosi szolgáltatás mellett pedig 2017. január 1-től érvényes teljes körű, 24 órás élet- és balesetbiztosítást is kötött a cég minden alkalmazottjára.
Új munkarend: több szabad hétvége és több idő a családra
A bérezési és béren kívüli juttatások rendszere mellett egy másik kiemelkedően fontos területen is jelentős változást hajtott végre a vállalt. A dolgozók véleménye és igényei alapján a korábbinál lényegesen tervezhetőbb, ezáltal még inkább családbarát, úgynevezett 3+3 napos, 12 órás munkarendet vezet be áprilistól. Az új munkarendnek köszönhetően a korábbihoz képest több szabadnap esik hétvégére, így a vállalatnál folyamatos munkarendben dolgozó több mint 500 munkatárs több időt tölthet együtt szeretteivel.
Együttműködésen alapuló képzési stratégia
Komárom-Esztergom megyében számos nagyvállalat szembesül azzal a kihívással, hogy növekedési terveinek megvalósításához egyre nehezebben talál szakképzett munkaerőt. E kihívásra válaszul a Bridgestone Tatabánya Termelő Kft. egy integrált humán erőforrás stratégiát alakított ki. Ennek keretében a vállalat együttműködik Tatabánya Önkormányzatával a megfelelő képzettségű szakemberek megtalálásában, akiknek a technikai ismereteit és felkészültségét az Edutus Főiskolával együttműködve igyekszik fejleszteni, mindezek mellett pedig támogatja műszaki és angol nyelvi továbbképzések és tréningek megvalósítását is. A vállalat célja, hogy ezt az együttműködési modellt kiterjessze műszaki egyetemek és főiskolák körére is, annak érdekében, hogy a végzős mérnökhallgatók számára gyakornoki pozíciókat tudjon felajánlani.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Brazil ügyészek pert indítottak a kínai elektromos jármű gyártó óriás BYD és két alvállalkozója ellen, mondván, hogy emberkereskedelemért és... Teljes cikk
A Magyar Nemzeti Bank új vezetése úgy döntött, bezárja a jegybank Balatonakarattyán lévő Oktatási- és Konferenciaközpontját, ez 60 ember... Teljes cikk
Félidejéhez érkezett BAT Pécsi Dohánygyár Kft. (BAT PD) új gyártócsarnokának hatvanmilliárd forintos beruházásban zajló építése, amellyel a... Teljes cikk
- Az álláskeresők szerint képzési hiány van, nem pedig készséghiány 4 hete
- Felmérés: kevés cég tartja hatékonynak a készségek értékelését 4 hete
- Felmérés: Egyre kevesebb munkahelyen elvárás a diploma 1 hónapja
- Felkészülés a fogadásukra: mit tehet egy cég, hogy sikeresen fogadja a Fülöp-szigeteki munkavállalókat? 1 hónapja
- Startupoknak épít jövőt az EU 1 hónapja
- Hogyan vonzzuk be a megfelelő jelölteket a digitális térben? 1 hónapja
- 500 fülöp-szigeteki vendégmunkás dolgozhat majd a debreceni akkugyárban 1 hónapja
- Jó fizetés vagy valami más? Ez a legfontosabb a magyar munkavállalóknak 2 hónapja
- Új ajtók nyílhatnak a Brexit után: brit–EU megállapodás készül a fiatalokról 2 hónapja
- Újraírják az MI-stratégiát – már óvodától tanítani kell a mesterséges intelligenciát 2 hónapja
- Mentőöv a szakemberhiányban: fókuszban az atipikus foglalkoztatás 2 hónapja