Kik nyerték az építészeknek szóló Nemzetközi VELUX Díjat?
Négy nyertes és tíz "elismerésben részesült" pályázatot ünnepeltek a Nemzetközi VELUX Díj 2012-es átadóján október 4-én a portugáliai Portóban. Az első helyezést az ETH Zürich hallgatói nyerték "Resonance, memory" pályaművükkel - írja a portálunkhoz eljuttatott sajtóközleményében a VELUX.
A második helyezett a koreai Inje Egyetem 5 hallgatóból álló csoportja lett. 5000 eurót nyertek nagy képzelőerővel rendelkező és egyben innovatív tervükkel, amely a "The Mongolian dandelion seed impregnated with light" ("Mongol gyermekláncfűmag fénnyel impregnálva") címet kapta. A pályamunka témája a mongol nomádok számára nappal árnyékot, éjszaka pedig fényt és meleget biztosítani.
A dobogó harmadik helyét egy krakkói és egy kínai csapat foglalhatta el. A lengyel diákok a "Light as a tool to break structure" ("Fény mint eszköz a struktúra megtöréséhez")munkájukkal érdemelték ki a 2500 euró értékű díjat. A Tongji Egyetem hallgatói a "Privatization of sunshine" ("Napfény kisajátítása") című, az emberek és a fény interakcióját felfedező projektjükkel remekeltek.
További tíz pályázó kapott 1000 eurós"elismerést": a zsűri Kínából négy, Belgiumból két projektet jutalmazott, a további elismeréseket Portugália, Spanyolország, Románia és Dánia diákjai kapták.
"Bíraként lehetőségünk nyílt rálátni egy hatalmas, nemzetközi vitafórumra, ahol mindannyiunk számára nagyon fontos kérdések merültek fel a fényt illetően- építészként és emberként egyaránt. Hiszen a fény mindannyiunk számára létszükséglet, amely számos tekintetben független az időtől. A fény újragondolása a pályázók százainak a szemszögéből adta a verseny izgalmát" - nyilatkozta a zsűri elnöke, Brigitte Shim.
A Nemzetközi VELUX Díj következő pályázata 2014-ben kerül kiírásra. Az idei nyertes munkák mindegyike megjelenik a Díj Évkönyvében, és mind a 983 pályamű megtekinthető a Díj honlapján.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A Magyar Nemzeti Bank új vezetése úgy döntött, bezárja a jegybank Balatonakarattyán lévő Oktatási- és Konferenciaközpontját, ez 60 ember... Teljes cikk
Félidejéhez érkezett BAT Pécsi Dohánygyár Kft. (BAT PD) új gyártócsarnokának hatvanmilliárd forintos beruházásban zajló építése, amellyel a... Teljes cikk
A debreceni déli ipari övezetben elkészült a kis-és középvállalkozások parkja (kkv-park) első üteme, amelyet kétmilliárd forint kormányzati... Teljes cikk
- Építőipar: ezért van szükség az egyetemek és a szakma együttműködésére 12 hónapja
- Átadták az Év menedzsere elismeréseket 1 éve
- Melyek a legnépszerűbb diákmunkák és mennyit lehet keresni? 1 éve
- Együttműködési megállapodást kötöttek építészeti szakmai szervezetek 2 éve
- Íme az Év Családbarát Vállalatai, avagy éljenek a közösséget adó munkahelyek 2 éve
- Dragománt olvas és a változásmenedzsmentben képzi magát Magyar Miklós 2 éve
- Új partnerrel robog tovább a SEEDS ösztöndíjprogram 2 éve
- Lesz országos, állami és önkormányzati főépítész munkakör is 2 éve
- Erasmus nélkül elszigetelődnek a magyar egyetemek 2 éve
- Megkezdődtek a leépítések az építőanyag-iparban is 3 éve
- Vezetőváltás a VELUX Cégcsoport élén 3 éve