kapubanner for mobile

Korlátozta három volt dolgozójának belépését az egri kórház

Korlátozta három volt dolgozójának belépését az egri Markhot Ferenc Kórház, erről az érintettek egyike, a városban önkormányzati képviselőként is tevékenykedő Császár Zoltán tájékoztatta kedden az MTI-t. Az intézmény azt közölte, hogy a volt dolgozók zavarják a munkát, ezért csak betegként vagy látogatóként léphetnek be a területre.

Császár Zoltán független önkormányzati képviselő, aki korábban a kórház vagyonvédelmi osztályának helyettes vezetője volt, az MTI-nek arról számolt be: csak akkor léphetnek be a kórház területére, ha a portán egészségügyi papírokkal tudják igazolni, hogy betegek. Hozzátette, hogy a "kitiltás" miatt állásfoglalást kér az ombudsmantól, illetve bejelentést tett az illetékes tárcánál és a kórházakat fenntartó szervezetnél.

Elmondta: néhány napja szembesült az intézkedéssel, amikor a portás kérte tőle a beutalót, majd a vizsgálatok idejére "mozgó járőrt" rendeltek ki mellé. Utóbbi még azt is felírta, hogy kivel beszélt, amíg az intézményben tartózkodott.

Császár Zoltán közölte: egy közintézményből senkit nem lehet kitiltani, őt pedig pláne nem, hiszen önkormányzati képviselőként hivatalos személynek minősül. Kitért arra, hogy a döntés okáról senki nem tájékoztatta. Más forrásból úgy értesült: a kórház vezetői azzal indokolták a döntést, hogy a három korábbi dolgozó nem csak az egészségügyi szolgáltatások miatt jár be az intézménybe, amivel zavarják a betegellátást.

Hangsúlyozta, hogy csak akkor megy a kórházba, ha beteg, receptet írat fel vagy a rokonát látogatja meg, és soha nem zavarja a betegellátást.

Megfogalmazása szerint az bőszíthette fel az intézmény vezetését, hogy részt vettek egy másik "kitiltott" dolgozó munkaügyi tárgyalásán. Veres László, az üzemi tanács volt vezetője ugyanis beperelte a munkáltatóját, miután átszervezés címén elbocsátották. Császár Zoltán felidézte, őt szintén átszervezés címén küldték el, a harmadik érintett pedig - egy beteghordó - közös megegyezéssel vált meg az intézménytől.

Az egri kórház az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: az intézmény ügyvezető igazgatója nem tiltotta ki három volt dolgozóját, csupán arra vonatkozóan hozott döntést, hogy egészségügyi ellátás és beteglátogatás céljából kereshetik fel az érintettek a kórházat.

Úgy fogalmaztak, a jelenlegi vezetés a nyugalom, a betegellátás zavartalanságának folyamatos biztosítása érdekében, jó szándékkal hozta meg döntését. Ugyanis a három volt dolgozó - akiknek a munkaviszonya az elmúlt évben szűnt meg - tapasztalataik szerint gyakran keresi fel a kórházat nem egészségügyi ellátás céljából, ami zavarja a munkavégzést, elvonja a figyelmet a gyógyító munkától - tette hozzá az intézmény.

A közleményben kiemelték, hogy a kórház vezetése nem korlátozza volt dolgozói egészségügyi ellátáshoz és beteglátogatáshoz való jogát.
  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
110 új munkahely jön létre Mezőtúron

A Rév-Bíró-Vart Metal Zrt. friss, mintegy 2,1 milliárd forintnyi értékű beruházása száztíz új munkahelyet hoz létre Mezőtúron - közölte... Teljes cikk

50 új munkahelyet teremt a Knaus Tabbert Nagyorosziban

A lakóautókat gyártó Knaus Tabbert legújabb, mintegy 2,2 milliárd forintnyi értékű beruházása ötven új munkahelyet hoz létre Nagyorosziban -... Teljes cikk

Időzített bomba a techiparban: sztrájk jöhet a Samsungnál

A Samsung Electronics dél-koreai dolgozóinak 93 százaléka megszavazta a sztrájkot a bónuszvita miatt, ami tovább mélyíti a konfliktust a világ... Teljes cikk