Menekültválság: nem mindegy, hogy túlóra vagy készenlét
Több százezer forintnyi túlóradíj visszafizetését követeli az ORFK az illegális migráció miatt, déli határhoz kirendelt rendőröktől. Karácsony előtt kapták kézhez a felszólító levelet. A Tettrekész rendőrszakszervezet főtitkára szerint törvénytelen és rendkívül tisztességtelen az eljárás - írja a Magyar Nemzet.
A levél idézi a rendvédelmi szervek szolgálati törvényét, és a végén megjegyezték, korábban "téves jogszabály-értelmezés" miatt tekintették túlszolgálatnak azt, ami a valóságban csupán készenlét volt.
Szima Judit, a Tettrekész rendőrségi szakszervezet főtitkára a lapnak elmondta, egyelőre körülbelül negyven kollégáról tud, akiktől 200–260 ezer forint közötti összeget vennének vissza, de az érintettek száma várhatóan emelkedni fog. A Tettrekész szakszervezet főtitkára szerint tisztességtelen, jogalap nélküli eljárásról van szó, és ha kell, bíróság előtt is kiállnak kollégáik igazáért.
Az ORFK jelenleg nem tudta megmondani, hány rendőrnek és összesen mennyi túlóradíjat kell visszafizetnie.
Magyar Nemzet Online
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A tanári béremelés hatására rekordokat dönt a pedagógusképzésre való jelentkezés, és az iskolaigazgatókhoz is soha nem látott számú... Teljes cikk
A pénteken életbe lépett adótörvény-módosítások értelmében az automatikus pótlékmentes részletfizetés összeghatára megduplázódott, így már... Teljes cikk
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) tiltakozik a kormány azon terve ellen, hogy a pedagógusok teljesítményértékelés alapján járó havi 20–60 ezer... Teljes cikk
- A készenlét fontos tudnivalói 6 hónapja
- Túlóra: amikor mégsem 8 óra a 8 óra - a túlmunka elrendelésének szabályai 8 hónapja
- A britek nagy része szabadidejében is dolgozik, ez a korosztály tud a legkevésbé elszakadni a munkától 9 hónapja
- Ismeretlenek megszerezték az összes rendőr nevét és elérhetőségét 10 hónapja
- Túlórapótlék 10 hónapja
- Szlovákiában a dolgozók kétharmada alig jön ki a fizetéséből, rengetegen túlóráznak 11 hónapja
- Görögország bevezeti a hatnapos munkahetet 13 hónapja
- Egyesítette erőforrásait munkaerő-piaci érdekvédelmi kérdésekben a VOSZ és az MMOSZ 1 éve
- Bocsánatot kért a Baidu PR-vezetője a túlhajszoltság dicsőítéséért 1 éve
- Ennyi dolgozó túlórázik az Európai Unióban 1 éve
- Hatnapos vakációra mennek Romániában szerdától a közalkalmazottak 1 éve