Kémkedéssel vádolják a francia Ikea vezetőit
Kövesd híreinket, állásainkat és szólj hozzá facebook-oldalunkon ›
Stefan Vanoverbeke vezérigazgatót, elődjét, Jean-Louis Baillot-t és Dariusz Rychert pénzügyi igazgatót hétfőt vették őrizetbe. A vádemelésre a kihallgatásukat követően került sor. A bútoripari vállalatot 2010 eleje óta azzal gyanúsítják - amit azóta egy belső vizsgálat is megerősített - hogy kémkedtek egyes munkatársaik után. A céget az ügyészség jogi személyként is megvádolta, és 500 ezer euró (148 millió forint) kaució befizetésére is kötelezte a felpereseknek esetlegesen megítélendő kártérítések biztosítására.
Az ügy azután robbant ki, hogy a Le Canard Enchainé című szatirikus francia hetilap 2012 februárban közzétette az IKEA vezetése, illetve egy magán biztonsági cég közötti állítólagos levelezést, amelyben a svéd vállalat tájékoztatást kért bizonyos személyek rendőrségi aktáiról, beleértve egy szakszervezeti vezetőt és egy elégedetlen vásárlót. Ezután két szakszervezet feljelentést tett a cég ellen, ami alapján az ügyészség 2012 áprilisban vizsgálatot indított. (MTI)
2013. november 20.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Az online kaszinóipar évek óta folyamatosan növekszik, és a távmunka-lehetőségek elterjedésével az online kaszinóvállalkozások számára most... Teljes cikk
A munkakeresésben a tökéletes önéletrajz elkészítése alapvető lépés mindazok számára, akik új munkalehetőséget keresnek, vagy akik... Teljes cikk
Budapest, 2018. szeptember 3. - A Monster Magyarország Kft. tulajdonosa, a finnországi székhelyű Alma Career Oy üzleti és stratégiai okokból a magyar... Teljes cikk
- Munkahelyi elköszönés: hogyan búcsúzzunk méltósággal és emlékezetesen? 2 hónapja
- A türelem pszichológiája: ezt kell megérteni és minden könnyebb lesz 2 hónapja
- A csókkamera romba döntötte az életét: reménytelenül keres állást a HR igazgató 2 hónapja
- Botox vagy bukás? Egyre több dolgozó kényszerül ráncfelvarrásra a karrierje miatt 3 hónapja
- Ünnepi csend az IKEA-ban: a dolgozók pihenésére fókuszál a vállalat 3 hónapja
- Cukorbetegek munkahelyi jólléte – egészségtámogató tanácsok 3 hónapja
- Mennyiség helyett minőség - Ezek a jó állás titkai az amerikai munkavállalók szerint 3 hónapja
- Több jel is arra mutat, hogy egyre több a munkahelyi zaklatás 3 hónapja
- Nem hívtak időben mentőt munkatársukhoz, elítélték őket 3 hónapja
- Elhunyt az egyik dolgozó, aki az ajkai erőműbalesetben sérült meg 3 hónapja
- Túl sokan betegednek bele a munkába – a szakértők szerint itt a határ 3 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben